Büyük iletişim hatası

SPOR: Büyük iletişim hatası

Başkan Orman’ın sosyal medyada tepki çeken paylaşımı… Beşiktaş Başkanı Fikret Orman sosyal medyayı salladı. Karaman’da yaşanan tecavüz olaylarının mahkeme gününde Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın, Karaman Valisi ile çektirdiği fotoğrafı sosyal medyada paylaşması tepkilere neden oldu.

İşte Oda tv’nin haberi…

Beşiktaş Başkanı’nın Karaman Valisi’ne yaptığı ziyaret tepki çekti.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın Karaman’da Ensar Vakfı’ndaki tecavüz davaları görülürken Karaman Valisi Murat Koca’yı ziyaret ettiği fotoğrafı Beşiktaş resmi hesabından paylaşması sert tepkilere neden oldu.

Karaman’daki Ensar Vakfı ve Karaman İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (KAİMDER) yurtlarında kalan 10 çocuğa tecavüz ve cinsel istismar bulunulduğunun ortaya çıkması gündeme bomba gibi düşmüştü. Karaman Valisi Murat Koca ise Ensar Vakfı ve KAİMDER evinde cinsel istismar iddialarıyla ilgili CHP heyetine “O yurtlardan haberim yok” demişti. Ancak Ensar Vakfı Karaman Şubesi’nin faaliyetine başlamadan önce 2012’de valiliğe bağlı İl Özel İdaresi’ne başvurup 25 bin liralık maddi destek aldığı ortaya çıkmıştı. “O yurtlardan haberim yok” diyen Vali Koca’nın sözlerinin aksine yurtlardaki öğrencilerin çocuklara cinsel istismarda bulunan Muharrem B. ile birlikte valiyi ziyaret ettikleri fotoğraflarla belgelenmişti. Bu gelişmeler sonrasında Karaman Valisi Murat Koca’ya çok sert eleştiriler yöneltilmiş, istifa etmesi gerektiği belirtilmişti.

Bu tartışma güncelliğini korurken, son dönemde “Beşiktaş Saray takımıdır” diyen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan övgüyle söz etmesinden dolayı tepki gösterilen Fikret Orman, Karaman Valisi Murat Koca’yı ziyaret etti. Beşiktaş’ın resmi sosyal medya hesabından ziyarete ilişkin fotoğrafların bugün dava sırasında paylaşılmasının ardından Fikret Orman’a çok sert tepki gösterildi. Bugün Karaman’da 10 çocuğa tecavüzle ilgili dava görülürken, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın Karaman Valisi Murat Koca’ya, adı yazılı, 10 numaralı formayı hediye ettiği fotoğrafın paylaşılması da dikkat çekti.

İşte o tepkilerden bazıları:
Odatv.com

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*