GÜNDEM: Operasyonlar sürüyor

GÜNDEM: Operasyonlar sürüyor

Bitlis – Muş bölgesinde terör örgütü PKK’ya yönelik yapılan operasyonlarda örgüte ağır darbe vuruldu
Muş bölgesinde güvenlik güçlerinin düzenleyen operasyonlarda, PKK’nın Bitlis yapılanmasına ağır darbe vuruldu. Operasyonda 10 PKK’lı etkisiz hale getirilirken 6 PKK’lı yakalandı. Etkisiz hale getirilen ve yakalanan PKK’lılar arasında yeşil listeyle aranan ve başlarına birer milyon TL ödül konulan teröristlerin de olduğu belirtildi.
31 Mart 2016 tarihinde Bitlis – Muş bölgesinde güvenlik güçleri PKK terör örgütüne yönelik operasyon başlattı. Operasyonda 10 PKK’lı etkisiz hale getirilirken 6 PKK’lı yakalandı.
Bölgedeki askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre; Bingöl, Muş, Bitlis illerinde çok sayıda terör eyleminden sorumlu, yeşil listeyle aranan ve başlarına birer milyon TL ödül konulan PKK’nın sözde Erzurum eyaleti tepe yönetiminde yer alan ‘Sinan Devrim’ kod isimli PKK’lı Mehmet Hayme yakalandı.
Aynı operasyonda Garzan eyaleti tepe yönetiminde yer alan ‘Hemgin Koçer’ kod isimli PKK’lı Cemil Ateş ise etkisiz hale getirildi.
Operasyonlarda Bitlis bölgesinde faaliyet gösteren sözde ‘Haçereş Gücü’ de çökertildiği belirtildi.
Bölgede İHA ve Drone’ların kullanıldığı operasyonlarda, tespit edilen 22 sığınak ve barınak imha edildi. Yapılan aramalarda;

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*