SAĞLIK: Sağlıklı olmanın formülü: Güzellik uykusu!

SAĞLIK: Sağlıklı olmanın formülü: Güzellik uykusu!

Uyumak dünyada yapılacaklar arasında en güzel aktivitelerden biridir çoğu kişi için. Uykusuzken bir kötü, bakımsız ve sağlıksız görünürüz. Eski zamanlardan bu zamana kadar uzanan güzellik tanrıçalarının efsanelerine bile konu olmuş güzellik uykusunun geçerli olduğu yapılan bilimsel deneylerle de kanıtlanmış durumda.

Cilt kendini yeniler, hücreler yenilenir ve dikkat edin sabah uyandığınızda yüzünüz pamuk gibidir. Bunun nedeni cildinizin uykuda kendini onarması ve dinlenmesidir.
Mışıl mışıl, deliksiz bir uyku için yapmanız gerekenler ise şöyle;

Kendinize mutlaka bir uyku düzeni yapmalısınız. Ve bu uyku düzenine de uymalısınız. Akşam belli saatte ve belli saatte uyanmak bedenin daha iyi dinlenmesine sebep olur.
Geceleri yatmadan önce kas gevşetici ve esnetici hareketler yaparsanız çok daha rahat ve huzurlu uyursunuz.

Saç derinize ve ayak tabanınıza her gün düzenli olarak yapacağınız masaj da uyku huzurunuz için oldukça önemlidir.
Mistik kokulu nemlendiriciler sayesinde vücudunuza masaj yapabilir ve bu konu ve yumuşaklık hissi ile daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde uykuya dalabilirsiniz.

Asitli içecekler, alkol, sigara, kahve ve çay tüketimi uyku kalitenizi düşürür. Gün içerisinde bu tarz içecekleri kısıtlamaya ve sadece gündüzleri tüketmeye özen gösterin.
Birkaç sayfa dinlendirici bir hikayesi olan kitap okumak da uykuya dalma sürenizi kısaltarak kafanızı boşaltmanızı ve rahatlamanızı sağlayabilir.

Eğer müzik severseniz slow bir müzik ile uykuya dalmak da yine huzurlu uyku için güzel bir yöntem olabilir.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*