Başbakan Davutoğlu: "Çark etmeye başladılar"

AKTÜEL: Başbakan Davutoğlu: “Çark etmeye başladılar”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Terör odaklarının mazbatalı temsilcileri çark etmeye başladı.Çukurları barikatları savunan hikayelerini kimse dinlemez. Sonuna kadar gideceğiz” dedi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu şehit ve gazi yakınları istihdam kurası töreninde konuştu. Dokunulmazlık tartışmalarına değinen Davutoğlu, “Terör odaklarının mazbatalı temsilcileri çark etmeye başladı. Dokunulmazlıklar kaldırılması söylendiğinden beri tavırları değişti. Ama bu millet sizin ne olduğunuzu anladı” dedi. HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ı eleştiren Davutoğlu, “Hendek savaşları kamu güvenliğini tehdit etti diyorlar. Ziya Paşa’nın bir sözü var. Bunlar için söylenmiş “Siz herkesi kör alemi sersem mi sanırsınız” dedi.
“Şehitlerimiz, gazilerimiz ve yakınları için ne yapsak azdır” diyen Davutoğlu’nun konuşmasının satır başları şöyle: Çukurları barikatları savunan hikayelerini kimse dinlemez. Terör odaklarının mazbatalı temsilcileri çark etmeye başladı.Teröristle vatandaşlarımız arasında en güzel ayrımı yaptık. Şer odakları hakettikleri cevabı aldılar, bundan sonra da alacaklar. Teröristin taziye çadırındakiler güya barıştan bahsediyorlar.Hendek savaşları kamu güvenliğini tehdit etti diyorlar. Siz herkesi kör alemi sersem mi sanırsınız. Çukurları, barikatları savunan yalan dolu hikayenizi artık kimse dinlemez.Kimse bizden şehirlerimizin hatırasını incitecek bir tutum beklemesin.Fezlekelerin yargıya intikali için süreç başlamıştır.
Bu nice asil bir millettir ki tek bir şehit yakınımız dahi bir sitemde bulunmadı.Vatan için fedakarlık gerekirse hepimiz hazırız. Bu ülkenin bütün şehir, ilçe, köy, ırmak kenarları son teröriste kadar temizleninceye kadar mücadelemiz sürecek.Bu kararlı mücadele mutlaka neticeye ulaşacaktır. Sürdürdüğümüz kararlı mücadeleyle ülkemizi terör belasından kurtaracağız. Türkiye’de Türk Silahlı Kuvvetleri milletin hizmetindedir. Bu birlik beraberlik oldukça kimse Türkiye’yi karanlık günlere götürmeyecek.Vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmadık, yapmayacağız. Doğusundan batısına kuzeyinden güneyine her yerden şehitlerimiz var. Türk de var, Kürt de var, Sünni de var, Alevi de. Şehit yakınlarının istihdamını 2’ye çıkardık. Köy korucularına da yardım getirdik. Sizler bizim en kıymetlilerimizsiniz. Döktüğünüz gözyaşını ilk biz sileceğiz. Hiçbir şehidimizi mağdur bırakmayacağız. Son iki yılda şehit ve gazi yakınlarının 14 bin kişinin atamasını yaptık. Şehit ve gazi yakınlarının devletin yanlarında olmasını bilmesi gerekir. Hepinizin bir hikayesi var. Sizin destanınız bu ülkenin teröriste teslim olmama davası. Onlar Kürt Türk demeden bu ülkenin namusunu korurken şehit ve gazi oldular.
Asuman Kurbanoğlu’ndan bahsetmek istiyorum. Iğdır’da hain terör örgütü tarafından şehit edilen Olgun Kurbanoğlu’nun eşi. Bizlere 3 emanet bırakmış. Beni salona girerken karşıladılar. Asuman hanım büyük oğlu Muhammed Fatih babasının cenazesinde ağlayınca “Sen şehit oğlusun dik dur” diyerek bir duruş sergilemiştir.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu duygulandıran sözleri söyleyen Asuman Kurbanoğlu’nun eşi polis memuru Olgun Kurbanoğlu, geçen eyül ayında Iğdır’ın Karakoyunlu ilçe merkezinde teröristlerin küçük bir çocuğu kullanarak tuzak kurması sonucu şehit edilmişti. Polis memurunun yanına bir çocuk gönderip “Orada şüpheli 2 kişi var” diye haber yollayan teröristler, polis memurunu kendilerine yönelmesi üzerine ateş açarak şehit ettiler.
Şehit için Kars’ta düzenlenen törende şehit eşi Asuman Kurbanoğlu tabuta sarılarak, “Sana yakışmadı. Ben dik duracağım şehidim. Sen bize şefaat edeceksin. Sen Peygamberimizin şefaatine mazhar oldun şehidim” dedi. Bu arada büyük oğlu Muhammet’in ağladığını gören Kurbanoğlu, “Sen şehit oğlusun dik dur” diyerek teselli etti.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*