Gıda boyasını da kıvamı çok katılaştırmayacak kadar ekledikten sonra karışımınızı cam bir kap için buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

ALIŞVERİŞ: Kendi fondötenini kendin yap!..

Evde makyaj malzemesi yapımı kadınlar arasında oldukça popüler bir hobi haline geldi. Kadınlara yönelik kişisel bakım ürünlerinin pahalılığına kendince çözüm üretmek isteyen maharetli hanımlar kendin yap mantığı ile evde kendi makyaj malzemelerini yapmaya başladı.

Makyaj yaparken fazla detaya girmeyenler için mükemmel bir seçim olan doğal fondötenlerin en büyük artısı cildinize hiçbir zararının bulunmaması. Hassas bir cilde sahip olan ve kimyasal ürünlerden uzak durmak isteyen kadınlara gönül rahatlığı ile önerebilirsiniz.

Evde fondöten yapımı için gerekli malzemelerimiz bal mumu, aktarlardan alabileceğiniz kayısı çekirdeği yağı, saf su, eczanelerden bulabileceğiniz allantoin ve renk vermek için de gıda boyasıdır.

fondöten yapımı0

Malzemelerimizi temin ettikten sonra evde fondöten nasıl yapılır kısaca anlatalım: Öncelikle bir çay bardağının yarısı kadar suyu kaynatıp ılık hale gelmesi için beklemeye alıyoruz. Daha sonra bir tatlı kaşığı kadar bal mumunu eritiyoruz ve ılık hale gelen suyumuzu buna döküyoruz. Elde ettiğimiz bulamaca bir çay kaşığı kadar allantoin ve 50 gram kadar kayısı çekirdeği yağını ekliyoruz. Allantoini duymayanlar için kısaca açıklamak gerekirse cilt için iyileştirici özelliği bulunanan ve birçok kozmetik ürününde kullanılan bir maddedir. Özellikle açık yaralara sürülen vazelinlerin içinde bol miktarda allantoin bulunur. Bu aşamadan ev yapımı fondöteninizin nasıl bir tonda olacağına karar verip ona göre bir renkte gıda boyası kullanmanız gerekiyor. Gıda boyasını da kıvamı çok katılaştırmayacak kadar ekledikten sonra karışımınızı cam bir kap için buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

fondöten-yapımı-20

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*