Teoman'dan Suriyeli mülteciler için klip-İzle

KÜLTÜR: Suriyeli çiftin dramını klipte paylaştı

Teoman yeni şarkısı “Limanında” için çektiği klipte Suriyeli mültecileri konu aldı. Teoman, geçtiğimiz günlerde çekimleri tamamlanan Limanında şarkısının klibi için Suriyeli çocukların dramını gündeme getirdi. İşte Teoman’ın Limanında şarkısının klibi.

Teoman yeni şarkısı “Limanında” için çektiği klibinde Suriye dramına değindi. Suriyeli bir çiftin gerçek hikayesini konu alan ve Türkiye üzerinden Almanya’ya kaçma macerasını anlatan Teoman’ın klibi, belgesel tadındaki anlatımıyla dikkatleri bir kez daha mültecilere çekiyor.

Teoman, geçtiğimiz günlerde çekimleri tamamlanan Limanında şarkısının klibi için Suriyeli bir çiftin umuda yolculuğunu konu aldı.

Beriwan ve Wassim adlarındaki bir kadın ve bir erkeğin Türkiye üzerinden Berlin’e kaçma macerasını anlatan klipte, çiftin yolculuğunun tüm etapları konu edildi.

İşte Teoman’ın Limanında şarkısı klibi;

Yönetmen Charles Richards tarafından belgesel yöntemiyle 10 günde çekilen klipte, müzisyen Wassimin savaşın başlamasıyla gerçek mesleği olan doktorluğa dönüşü, hapis ve işkence maceraları, çiftin savaşın başlamasıyla birbirlerini kaybetmeleri ve 4 ay sonra tekrar kavuşmaları anlatıldı.

Beriwan ve Wassim’in gerçek hikayesi

Eski hayatlarını geride bırakmak zorunda kalarak yeni bir yaşam kurmak üzere Suriye’yi terk eden çiftin gerçek hikayesini yansıtan klipte, çiftin Suriye’den Gaziantep’e, oradan İstanbul’a sonrasında İzmir ve Yunanistan’a gerçekleşen yolculukları aracılığıyla mültecilerin acı dolu hayatları tüm gerçekçiliğiyle yansıtıldı.

Yönetmen Charles Richards ve dikkat çekmemek için kurdukları küçük ekibin bütün macera boyunca, Wassim ve Berivan’ı takip ettikleri klip projesi için UNICEF ve Birleşmiş Milletler’den de destek alındı.

Teoman’ın “Limanında” adlı şarkısının sözleri şöyle:

bagajsızım, sadece birkaç kıyafet
kahvaltım çayla simit
benim hikâyem neydi, unuttum
elimde yaralar, biraz da cüret

bırak artık dünyayı
zarları hileli
yorgunsun
yüzünden belli

bırak artık dünyayı
zarları hileli
aglamıs¸sın
gözlerinden belli

ne ateşler yanıyor
ne ateşler sönüyor
ne savaşlar oluyor
ne gidenler dönüyor

limanında gemiler var mı ?
sinirlerim laçka dolunaydan mı ?
ter içinde heyecandan mı ?
kalbinde bana yer var mı ?

hücremdeyim cezam müebbet
prangam yüreğimde
tanrı verir bu kez belki de
yarattığına merhamet

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*