Başbakan Davutoğlu: "Hesabını ödeyecekler"

GÜNDEM: Başbakan Davutoğlu: “Hesabını ödeyecekler”

Başbakan Davutoğlu, Kilis’e yönelik roketli saldırılara ilişkin açıklamasında, “İnşallah uzak olmayan bir zamanda bu şer odaklarını, ülkemize zarar veremeyecek hale getireceğiz. Saldırılara cüret edenler bunun hesabını en ağır şekilde ödeyecek” dedi.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, ATO Congresium’da düzenlenecek Ak Parti 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu’na katıldı. Burada bir konuşma yapan Davutoğlu, Suriye tarafından atılan IŞİD roketlerinin Kilis’e düşmesine değindi. Konuyla ilgili gerekli tedbirlerin alındığını söyleyen Davutoğlu, şunları söyledi: “Ülkemizin savunması ve milletimizin huzuru için her türlü tedbiri alıyoruz. Vatandaşlarımızın zararını telafi edeceğiz. Akçakale’ye benzer saldırılar olmuştur. Sınırlarımızın yanı başında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.
Bugün incelemelerde bulunmak üzere Milli Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarımız bugün Kilis’te. Vatandaşlarımızı bu ateş çemberinden korumak için mücadele içerisindeyiz.
Ülkemizi hedef alan tüm şer odaklarını ülkemize zarar veremeyecek hale getireceğiz. ve inşallah uzak olmayan bir zamanda bu şer odaklarını, ülkemize zarar veremeyecek hale getireceğiz. Bu saldırılara cüret edenlerin bunun hesabını en ağır şekilde ödeyeceklerinden en ufak bir şüpheniz olmasın.”
Bizim medeniyetimiz bir şehir medeniyetidir. Şehir kendisini mimarisi ile gösterir. Şehrin mimarisi insanı anlatır, kendisini anlatır. Meydanlarda ulu camilerimiz vardır. Medeniyetlerimizin inşa ettiği kentlerin camları mahremiyet gereği birbirine bakmaz.
Her şehrin insanına, kültürüne, şehrin kimliğine göre hizmet üretiriz. Her şehrin özelliği var. Genel olarak üçe ayırabiliriz. Tarihi dokusuyla öne çıkan şehirler… Bu şehirlerin ihtiyaçlarına uygun olarak hizmet etmeliyiz. Birçok güzel örneği biliyorum. TOKİ artık, şehirlerimizin tarihine uygun binalar inşa edecek. talimat verdim.
Gittiğimiz he şehrin tarihi dokusu korunacak. İBB Belediye Başkanı ve ilgili arkadaşlarımızla bir araya geldik İstanbul’un dokusuna uygun mimari olacak.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*