Hızlı tren saatleri yeniden düzenlendi. Gelen yoğun talep nedeniyle Ankara ile İstanbul arasındaki Yüksek Hızlı Tren sefer sayısı günde 10'dan 12'ye çıkarılacak.

AKTÜEL: Ankara – İstanbul arası hızlı tren seferi artıyor

Hızlı tren saatleri yeniden düzenlendi. Gelen yoğun talep nedeniyle Ankara ile İstanbul arasındaki Yüksek Hızlı Tren sefer sayısı günde 10’dan 12’ye çıkarılacak.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğünce işletilen Yüksek Hızlı Trenlerde (YHT) 15 Nisan’da yaz tarifesi başlayacak. Söz konusu tarife kapsamında YHT sefer saatleri değişecek.
Ankara ile İstanbul arasında günlük 10 olan sefer sayısı, yoğun talep dolayısıyla 12’ye çıkarılacak.

Alınan bilgiye göre, gündüz süresinin uzaması ve yaklaşan yaz mevsimiyle hızlı tren sefer saatleri yolcu talepleri doğrultusunda yeniden düzenlendi. Ankara-İstanbul, Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya ve İstanbul-Konya hızlı tren parkurlarında çalışan YHT’ler 15 Nisan’dan itibaren yeni tarifelerine göre hizmet verecek.

YHT seferlerine ait durak, varış saati, indirim ve ücret bilgilerine, TCDD Mobil Uygulaması, yolcu.tcdd.gov.tr adresi, yetkili acente ve PTT şubeleri ile 4448233 nolu çağrı merkezinden ulaşılabiliyor.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*