Q17'de tarihe geçti

SPOR: Q17’de tarihe geçti

Quaresma müthişti. Direğe takılan, volesi yan ağlarda kalan, bir şutu ise çizgiden çıkan Portekizli, yorulunca sinirlerine hakim olamadı. Hosogai’ye yaptığı hareket nedeniyle atıldı, Sivas’a karşı takımını yalnız bıraktı.
Beşiktaş’ta tarihi geceye damga vuran isim Quaresma’ydı. Portekizli tek kelimeyle sezonun en arzulu maçını oynadı. İlk düdükten itibaren buluştuğu her topla rakip kalede tehlike üreten 32 yaşındaki futbolcunun bir trivelası çataldan dışarı gitti, enfes bir volesi yan ağlarda kaldı, maçın son bölümündeki bir şutunu Jem Karacan çizgiden güçlükle çıkardı.
Çok istediği golü bir türlü bulamayan Quaresma uzatmalarda da sonuca ulaşamayınca adeta çileden çıktı.
Yaptığı sert müdahaleyle sarı gören tecrübeli oyuncu, son düdüğün ardından ise kendisine faul yapan Hosogai’nin üzerine koştu, Japon futbolcuya aynı şekilde karşılık verince ortalık bir anda karıştı. İki takım futbolcuları arasında uzun süre gerginlik yaşandı. Sinirler yatıştıktan sonra ise kartlar konuştu. Kararlarıyla gecenin öne çıkan ismi olan Hakem Barış Şimşek, her iki oyuncuyu da ikinci sarıdan attı.
Quaresma iki hafta önceki Antalya maçında cezalı duruma düşmüş ve takımını kritik Kasımpaşa maçında yalnız bırakmıştı, yokluğu da fazlasıyla hissedilmişti. Hocasından özür dileyen ve “Bundan sonra sinirlerime hakim olacağım” diyen yıldız oyuncu, bir hafta bile dayanamadı. Gelecek hafta zorlu Sivas deplasmanında forma giyemeyecek.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*