SAĞLIK: Toksinlerden arındıran 5 altın besin!

SAĞLIK: Toksinlerden arındıran 5 altın besin!

Fransa’nın ünlü beslenme uzmanlarından Nathalie Negro vücudu toksinlerden arındırma görevi gören 5 altın besini anlattı.

AFP haber ajansı ülkenin kayak merkezleriyle ünlü Brides-les- Bains bölgesinde kilo vermek isteyenlerin uğrak yeri olan zayıflama kampının uzmanlarından Nathalie Negro’ya vücudun toksinlerden arınmasını sağlayacak formülü sordu.
Negro, potasyum açısından zengin sodyum oranı düşük sebze ve meyvelarin vücutta doğal detoksu sağladığını söyleyerek 5 altın besini ve faydalarını sıraladı.
İşte Negro’nun “Zengin antidoksan içerikleriyle hücrelere direkt etki ederek vücudun yaşlanmasını önlüyor” dediği 5 altın değerindeki besin ve faydaları…

DOMATES
Potasyum zengini olmasının yanı sıra içeriğindeki likopen sayesinde yalnızca toksin temizlemeye değil, özellikle prostat ve mide olmak üzere kanser türlerine karşı koruyucudur. Püresi ve suyu sindirimi kolaylaştırır.

REZENE
Kalorisi düşük ve zengin antioksidan içeriğiyle rezene yemeği tokluk hissini artırarak kilo verme konusunda yardımcı olur. Çekirdekleri de bitki çayı olarak kullanılarak mükemmel bir detoks sağlayıcıdır.

ENGİNAR
Potasyum dışında diğer mineraller ve vitaminler açısından zengindir. İçeriğindeki A, K ve C vitaminleri özellikle kış aylarında bağışıklık sisteminin bakteri ve virüslere karşı korunmasını sağlar.

ISPANAK
Stres, endişe ve uyku problemlerini zengin magnezyum içeriğiyle yok eder. Mükemmel bir toksik madde temizleyicidir.

SİYAH TURP
İçeriğindeki sülfür, safra kesesi ve karaciğer temizleyicidir. Hazım sorunlarını da ortadan kaldırır.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*