cobaincase.com adlı site, intihar ettiği kabul edilen Cobain'in aslında cinayete kurban gittiğini ortaya atmıştı.

KÜLTÜR: Cobain’in hayatı çizgi roman oluyor

‘Kurt Cobain’i kim öldürdü?’ çizgi romanı Ekim ayında piyasada ABD’li şarkıcı, söz yazarı, müzisyen ve sanatçı, Nirvana grubunun vokalisti Kurt Cobain’in yaşam öyküsü çizgi romana aktarılıyor. Dünyaca ünlü solist, 5 Nisan 1994 tarihinde, 27 yaşındayken yaşama veda etmişti.Hürriyet Haber 12 Nisan 2016 – 10:50:00’Kurt Cobain’i kim öldürdü?’ çizgi romanı Ekim ayında piyasada

Seattle’da gerçekleşen Emerald City Comicon‘da IDW Publishing tarafından düzenlenen panelde merak uyandıran bir çizgi romandan detaylar paylaşıldı. Kurt Cobain’in hayat hikayesini çocukluğundaki hayali arkadaşı Boddah’ın gözünden anlatacak olan ‘Who Killed Kurt Cobain? (Kurt Cobain’i Kim Öldürdü?)’ adlı çizgi roman ekim ayında piyasada olacak.
Nicolas Otero tarafından hazırlanacak olan çizgi roman, Fransız yazar Heloise Guay de Bellissen’in Le Roman de Boddah isimli kitabından uyarlanacak. Panelde konuşan Otero, Kurt Cobain’i ilk olarak 17 yaşındayken Nirvana’nın Paris’te verdiği bir konserde gördüğünü ve her şeyden çok etkilendiğini dile getirdi. Boddah karakterinin Kurt Cobain’in hikayesini anlatmak için çok doğru bir seçim olduğunu düşündüğünü vurgulayan Nicolas Otero, çizgi romanı hazırlarken yeniden 17 yaşına döndüğünü söyledi.
‘İNTİHAR DEĞİL CİNAYET’ İDDİASI

Öte yandan, cobaincase.com adlı site, intihar ettiği kabul edilen Cobain’in aslında cinayete kurban gittiğini ortaya atmıştı. Site, ünlü solistin esrarengiz ölümünü madde madde şu şekilde mercek altına almıştı:

** Cobain, Seattle’dan tamamen ayrılmak üzereyken ölü bulundu. O sırada Courtney Love, ünlü bir boşanma avukatı tutmuştu.
** Cobain’in öldükten sonra, kayıp olduğu bilinen bir kredi kartı kullanıldı. Ancak cesedi bulunduktan sonra kartın kullanımı birdenbire durdu.
** Cobain’in kendini öldürdüğü düşünülen pompalı tüfeği, rehabilitasyon merkezinde tedavi görürken satın aldığı ortaya çıktı. Burada amacı yalnızca kendini korumaktı. Polis raporunda da tüfeğin üzerinde onun herhangi bir parmak izine rastlanmadı.
** Kurt Cobain’in ölümünün ardından bulunan not, bir intihar notu olarak değerlendirildi ancak bu notta kendini öldüreceğine dair bir ifade yoktu. Not, Cobain’in hayranları için kaleme alınmıştı ve ünlü solist müziğe artık devam edemeyeceğini yazıyordu.
** Courtney Love, o gün bulunan ikinci bir notu uzun süre sakladı. Daha sonra ortaya çıkardığı ikinci notta da Cobain, birincisi gibi Seattle’ı terk etmekten ve Courtney ile ayrılmaktan bahsediyordu. Kendini öldürme gibi bir planı yoktu.
** Cobain’in kanında 1.52 mg eroine ve beyinde dengesizlik yaratan başka bir ilaca daha rastlandı. Bu durumdayken Cobain’in tüfeği eline alamaması ve tetiği çekememesi gerekiyor.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*