Açılış - BJK Stadı

SPOR: Taraftarsız stat açılışı…

Beşiktaş yönetimi protokol açılışına siyah beyazlı taraftarların alınmamasına karar vermişti. Açılışa Erdoğan, Davutoğlu ve bakanlar katıldı…

Beşiktaş’ın yeni stadyumu Vodafone Arena’nın açılışı yapıldı. Fikret Orman’ın başkanlığındaki Beşiktaş yönetimi ise protokol açılışına siyah beyazlı taraftarların alınmamasına karar vermişti.

Öte yandan 2013 yılında yıkılan İnönü Stadyumu’nun yerine inşa edilen Vodafone Arena’nın Beşiktaş taraftarlarının da katılımıyla yapılacak açılışı yarın akşam 20:00’de oynanacak Beşiktaş – Bursaspor maçıyla yapılacak.

BAŞBAKAN: SELÇUKLU’NUN SEMBOLÜ DE KARTAL

Törende konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu şunları söyledi:

Sayın Cumhurbaşkanım, saygıdeğer 11. Cumhurbaşkanım, Beşiktaş camiasının değerli mensupları, Sayın Başkan, tarihi bir gün. Çünkü kartal evine dönüyor. Herhangi bir sosyal topluluk gibi spor kulüplerinin de varlıklarını sürdürmesi için üç şart vardır. Birincisi sağlam bir gelenek. Hepimiz şahidiz ki Beşiktaş’ta bu gelenek var. Bir kere sembolü Selçuklu’nun da sembolü…

CUMHURBAŞKANI: PARMAKLA GÖSTERİLEN DİĞER NİTELİKLERİNİN YANINDA…

Coşkulu bir taraftar da olmak biliyorsunuz, futbolcularımızın heyecanına heyecan katar hale getirirsek bu zaferlere Beşiktaş, çok daha büyük zaferler katacaktır.

Parmakla gösterilen diğer niteliklerinin yanında, centilmenliğiyle de akıllarda yer etmeye devam edecektir. Açılışını yaptığımız bu stat etkileyiciliğiyle tüm takımları kucaklayacağına inanıyorum. Beşiktaş’ın bugünün de ve geleceğinde söz sahibi olan herkes için yeni bir dönem başlıyor. Böyle muhteşem bir stada sahip olmanın hakkını da Beşiktaş camiası verecektir. Tıpkı insanlar gibi mekanların da ruhunu olduğunu söylerler. Beşiktaşlıların, bu görkemli esere uygun bir performansı ve centilmenliği ortaya koyacaklarına yürekten inanıyorum.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*