Beşiktaş Vodafone Arena

SPOR: “50 milyon lira” destek açıklaması gündem oluşturdu

Vodafone Arena’nın açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümetin Beşiktaş’a verdiği mali desteği açıkladı.
Beşiktaş camiasının ve taraftarlarının büyük hasretinin sonlandığı Vodafone Arena’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşma yaptı. Beşiktaş’ın bu stadı daha önce hak ettiğini belirten Erdoğan, devletin de siyah-beyazlı kulübe verdiği maddi desteği açıklandı

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları;

Sevgili Beşiktaşlılar değerli misafirler hanımefendi ve beyefendiler hepinizi selamlıyorum. Açılışını yapmak üzere bir araya geldiğimiz Vodafone Arena’yı demek zor geliyor bana ama Kartalımızın yeni stadının yeni yuvasının hayırlı olmasını diliyorum. Kara Kartalımıza yeni stadında bol gollü galibiyetler temenni ediyorum. Şöyle düşündüm, baya gerilere gidelim dedim, yani 70’li yıllar. Şeref Stadı’nda oynadığımız yıllar. Beşiktaş altyapısınında Şeref Stadı’nda hazırlandığı yıllar. Çim falan yok o zamanlar. Beşiktaş o zaman orada hazırlanır, altyapı orada hazırlanır. Şimdi tabi Fulya’da altyapı… Hakikaten dünyada örnek olan statlardan birine sahip olmak en güzel örneklerden birisi oldu.

50 MİLYON DESTEK…

Türkiye’nin en köklü spor kulüplerinden birisi olan bu kulüp böyle bir stadı çok önceden hakettiği bazı taslak çalışmalar vardı ve onları gördüğümde bakıyorum ki Fikret Başkan bunları aynen uygulamaya geçirmiş. Hayırlı olsun diyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Stadın projelerini Yıldırım Başkan da bana getirdiğinde, o zaman da bazı taslak projeleri vardı. O zaman da dış görüntüyle ilgili bazı temennilerim olmuştu. Şimdi görüyorum, Fikret Başkan bunu uygulamaya geçirmiş. İstanbul’umuza ve ülkemize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Hükümetimize de teşekkür ediyorum. 50 milyon civarında bir destek verilerek burası yapılmış oldu. Vodafone’a ayrıca bu noktada teşekkür ediyorum. En büyük tebriği de Beşiktaşlılar hak ediyor.

BEŞİKTAŞ TARAFTARI FARKINI ORTAYA KOYMUŞTUR

İyi gününde kötü gününde takımının yanında olan Beşiktaş taraftarı farkını hep ortaya koymuştur. Şuan bulunduğumuz yer eski açık… Yeni açık karşısı malum… Amatörde oynadığım zaman gelir, hatta demir parmaklıklar arkasından izlerdim. Rekabetin burada çok daha farklı yaşanacağı bir stat olacak. Beşiktaş taraftarı parmakla gösterilen diğer nitelikleri yanında inşallah centimenliğiyle de hafızalarda yer edecektir. Etkileyici atmosferiyle buraya gelen tüm takım ve taraftarları kucaklayacağına tüm kalbimle inanıyorum. Beşiktaş’ın bugünü ve geleceğinde söz sahibi olacağı yeni bir dönem başlıyor. İnanıyorum ki bu stadın hakkını Beşiktaş camiası verecektir. Mekanlarından bir ruhu olduğu söylenir. Tabi sıradan bir eser değil yaklaşık 100 milyon dolar değerinde, 42 bin koltuk kapasiteli… Derbi maçları dahil oynanan her maçı keyifle izleyeceğimizden eminim. Türkiye’nin geçtiğimiz 13 yılda kat ettiği büyük mesafeyi görmek için sadece spor alanında yaptıklarına bakmak yeterlidir. Spor kulüplerimizin 13 yıl önceki altyapısıyla bugünküler arasında dağlar kadar fark var.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Beşiktaş, özellikle bir ilçemizin kulübü olarak bir anlam ifade ediyor. Şu anda da kendi altyapısıyla, yetiştirdikleriyle, Beşiktaş geleceğe farklı şekilde yürüsün. Ama önemli olan bir şey var. 13 yılda lisanslı sporcu sayısı 278 binden 6 milyon 225 bine, kulüp sayısı da 6 binden 24 bine yükselmiş durumda. Ve 13 yılda 659 uluslararası spor organizasyonuyla bu alanda da rüştümüzü ispat ettiğimizi düşünüyorum. Bundan sonra bizim için olimpiyat konusu inanın formaliteden ibarettir. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda, stadın yapımına emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*