Vodafona Arena'nın resmi açılışı, törenle gerçekleşti

SPOR: Beşiktaş Vodafone Arena Açıldı

Beşiktaşımızın nice kupalar kaldıracağı yeni yuvası Vodafona Arena’nın resmi açılışı, törenle gerçekleşti.
Resmi açılış törenine; Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile siyaset, spor ve iş dünyasından davetliler katıldı.

Başkanımız Fikret Orman, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Divan Kurulu Üyelerimiz, Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Kaptanlarımız Tolga Zengin ve Necip Uysal’ın yanı sıra efsane teknik direktörümüz Gordon Milne ile formamızı hem teknik direktör hem de futbolcu olarak giyen bir çok futbolsever açılışta yer aldı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun stadyuma gelmesinin ardından açılış töreni başladı. İlk önce saygı duruşu yapılırken, ardından da İstiklal Marşımız okundu…

Başkanımız Fikret Orman, kürsüye çıkarak duygularını dile getirdi. Başkanımız Fikret Orman, konuşmasında şunları söyledi:

Fikret Orman: “Halkın takımı olan Beşiktaşımız, halkın Cumhurbaşkanı ile Vodafone Arena’yı açıyor. Değerlerimizi koruyarak bugünlere kadar geldik. Her zaman halkın takımı olduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesi ile Vodafone Arena’yı inşa ettik. Sayın Başbakanımız her zaman bizimle ilgilendi. Başbakan Yardımcımız Yalçın Akdoğan, İstanbul’un ağabeyi Kadir Topbaş hep yanımızda oldu. Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşım Umut Güner’in çok emekleri oldu.

Vodafone, bu stat için 14 milyon Dolar ilave yatırım yaptı. Koç Grubu yanımızda oldu. Kalde bize destek verdi. Stadın yapımı için kredi veren Aktifbank’a ve Ahmet Çalık’a teşekkür ediyorum. En başta bizlere inanan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.

Türkiye 14 yılda sporda büyük bir aşama kaydetti. Bunun en önemli örneği Vodafone Arena. Bu stat futbolun yanı sıra moda ve eğlence aktivitelerine ev sahipliği yapacak. İstanbul’un marka değerini yükseltecek.

Vodafone Arena, kolezyumdan esinlenilerek yapılmıştır. Bu stadın fikir babalarından biri sayın Cumhurbaşkanımızdır. Vodafone Arena, sanki yüzyıllardır buradaymış gibi hissedilecek bir stattır.

Cumhurbaşkanı, kara kartalın eve dönüşünün gizli kahramanıdır. Beşiktaş’ı her daim destekleyen taraftarımızı alkışlayalım.”
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören konuşmasında “Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Bu projeye ne kadar önem verdiğini biliyorum. Fikret Orman ve yönetim kurulunu tebrik ediyorum” diye konuştu.
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç: “2002’den beri gelişen Türkiye’nin en güzel örneklerinden biri Vodafone Arena. Cumhurbaşkanımız bu stadın yapımın büyük emek harcadı. Bu stadın yapımındaki emekleri için Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum.”

Şenol Güneş: Bu eserin meydana gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Umarım bu güzellikler sahaya da yansır. Marka değeri büyüyen Beşiktaş’ı yükseltmeye devam etmek istiyoruz. Tribünler ve zemin çok güzel.

Tolga Zengin: Yarın taraftarımızla buluşacağız. Emeği geçenlerin yüreğine sağlık. Herkesin ruhu var burada. Biz de şampiyonluk kazanarak onlara teşekkür etmek istiyoruz.

Necip Uysal: İnönü Stadı’nda oynamıştım. Vodafone Arena’da da oynayacağım için çok mutluyum. Amacımız şampiyonluk kupasını Vodafone Arena’da kaldırmak.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*