Kılıçdaroğlu'ndan "Sapık" yanıtı

GÜNDEM: Kılıçdaroğlu’ndan “Sapık” yanıtı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Aile Bakanı’na yönelik tepki çeken sözleri nedeniyle gelen eleştirilere yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, ‘O cümleyi kullanan başta kendi bakanları, ben yeni bir deyim uydurmadım’ dedi.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle: “İlköğretimde yurt açma yetkisi Milli Eğitim Bakanlığı’ndadır. Hiç bir vakfın yurt açma yetkisi yoktur. Bu vakıflar nasıl yurt açabiliyor? Onların kadın vekillerine de sesleniyorum. Bakanınız Ensar’ı savunurken siz hiç o çocukları düşündünüz mü, o çocukların ailelerini düşündünüz mü, o çocuklara sahip çıkmamız gerekir diye düşündünüz mü? Siz alıyorsunuz o çocukları bakanlığın desteğiyle karanlık ellere teslim ediyorsunuz. Biz bunu eleştirince de kıyameti kopartıyorsunuz. Çok üzgünüz. Sorumluluk üstlenmesi gerekenler sorumluluk üstlenmiyor.”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik tepki çeken sözlerine ilişkin, “Bizim anlamakta zorluk çektiğimiz konu şu, neden Cumhurbaşkanı bu tartışmaların odağı haline geliyor. Senin görevin toplumda huzur sağlamak. Dün, sapık sözcüğünü kullandı. Daha önce ‘Dolmabahçe’den kadınlara bakıyorum’ demişti. Bu sapıklık değil mi? Senin görevin Dolmabahçe’de kadınlara kızlara bakmak mıdır?” dedi.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*