Beyaz Saray’da savunma stratejilerini gözden geçirmek üzere Başkan Yardımcısı Joe Biden, Savunma Bakanı Ashton Carter, Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford ve ordunun üst düzey komutanlarıyla bir araya gelen ABD Başkanı Barack Obama, görüşme öncesi basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulundu. Sputnik'in haberine göre Suriye ve Irak’ta IŞİD’le mücadeleyi hızlandırmaya çalıştıklarını ve örgütün kayıplar vermeye devam ettiğini ifade eden Obama, uluslararası koalisyon güçlerinin, örgütün ‘kalesi’ Rakka ile Irak’ın Musul kentleri arasındaki ana yolların bağlantısını kestiğini söyledi.

DÜNYA: “IŞİD halen ciddi bir tehlike!”

ABD Başkanı Obama, IŞİD’in Türkiye ve Belçika örneklerinde görüldüğü gibi hâlâ ciddi bir tehlike arz ettiğini söyleyerek, “Kaybedeceğinden kesinlikle eminim” dedi.

İşte detaylar:

Beyaz Saray’da savunma stratejilerini gözden geçirmek üzere Başkan Yardımcısı Joe Biden, Savunma Bakanı Ashton Carter, Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford ve ordunun üst düzey komutanlarıyla bir araya gelen ABD Başkanı Barack Obama, görüşme öncesi basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulundu. Sputnik’in haberine göre Suriye ve Irak’ta IŞİD’le mücadeleyi hızlandırmaya çalıştıklarını ve örgütün kayıplar vermeye devam ettiğini ifade eden Obama, uluslararası koalisyon güçlerinin, örgütün ‘kalesi’ Rakka ile Irak’ın Musul kentleri arasındaki ana yolların bağlantısını kestiğini söyledi.

‘TÜRKİYE VE BELÇİKA’DA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ…”

Türkiye ve Belçika örneklerinde gördüğümüz IŞİD’in hâlâ büyük terör saldırıları düzenleyebileceğine dikkat çeken Obama, “IŞİD’i yok etmek benim birinci önceliğim olmaya devam ediyor” yorumunu yaptı.Obama, “Örgütün lider kadrosunu, finansal ağlarını ve altyapılarını yok etmeyi sürdüreceğiz. Onları sıkıştırmaya devam edeceğiz ve yenilgiye uğratacağız” değerlendirmesinde bulundu. IŞİD’in kaybedeceğinden kesinlikle emin olduğunu belirten Obama, mücadelenin kolay olmayacağının da altını çizdi.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*