Şenol Güneş: "Kaybettik ama teslim olmayacağız"

SPOR: Şenol Güneş: “Kaybettik ama teslim olmayacağız”

Şenol Güneş, 2-1 kaybedilen Kasımpaşa maçının ardından yaptığı açıklamada, “Kazanmak moral ve puan açısından avantaj sağlayacaktı. Haftaya Vodefone Arena’da yeni bir başlangıç yapacağız” dedi.
Fenerbahçe’nin Osmanlı ile berabere kalması, Kasımpaşa maçı öncesi Beşiktaş’a büyük bir avantaj sağlamıştı. Ancak Kara Kartal, rakibinden de kötü bir sonuçla sahadan 2-1 mağlup ayrıldı. Teknik direktör Şenol Güneş, mücadelenin ardından yaptığı açıklamada, milli maç dönüşünün her zaman zor olduğunu söyledi. Güneş, “Aslında kazanmak için şans ayağımıza geldi, öne geçtik. Ancak hemen gol yedik. Bu da takımı etkiledi. Rakibin baskılı ve sert oyunu karşısında zorlandık. İkinci golden sonra ise dikkatimiz dağıldı. İlk 60 dakika yavaş oynadık, istediklerimizi yapamadık” ifadelerini kullandı.
Sonradan tempoyu artırıp, kontrolü ele aldıklarını söyleyen tecrübeli çalıştırıcı, buna rağmen kapanan rakip önünde gol bulamadıklarını belirtti. Şu anda bir yarış içinde olduklarının altını çizen Şenol Güneş, “Maçlar kaybedilir, kazanılır. Oyunumuzu geliştirip, daha iyisini yapmak zorundayız. Kaybettiğimiz için üzgünüz. Kazanmak moral ve puan açısından avantaj sağlayacaktı. Ancak kaybettik diye de teslim olmayacağız. Gücümüz de umudumuz da var. Telafi edeceğiz. Teslim olan değil, savaşan takım olacağız” diye konuştu.
Güneş, haftaya yeni statları Vodafone Arena’ya taşınacaklarını hatırlatıp, “Oraya galibiyetle gitmek isterdik ama olmadı. Evimize dönmek oyuncular için de kulüp için de bir artı. Orada yeni bir başlangıç yapacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*