Arjantin’de bulunan oyuncu Ergün Demir’e geçtiğimiz hafta içinde, onu çok mutlu eden bir sürpriz yapıldı.

AKTÜELHABER: Oyuncu Ergün Demir, mutluluktan annesini ayağına kapandı.

MELİKE BİRGÖLGE – BUENOS AİRES / ARJANTİN
Her hafta farklı türlerde yaptığı danslar için katıldığı Bailando programı nedeniyle 5 aydır Arjantin’de bulunan oyuncu Ergün Demir’e geçtiğimiz hafta içinde, onu çok mutlu eden bir sürpriz yapıldı.
Arjantin’de, 19 Ekim’de kutlanan Anneler Günü sürprizi olarak yaptığı performans sonrasında, karşısında annesini gören Ergün Demir, yaşadığı şaşkınlık ve mutluluk gösterisiyle izleyen milyonlarca insanı ağlattı.
Gördüğü yoğun ilgi nedeniyle bir haftadır günde iki canlı yayına konuk olan annesi ve oyuncuyla Arjantin’de bir araya geldik.
Mecbure Hanım, oğlunuza yaptığı dans sonrası canlı yayında sizi karşısına çıkararak sürpriz yaptılar. Neler hissettiniz sizi ilk görüp kucakladığı anda?
O anı anlatamam. Tarifi yok. 5 aydır görmüyordum. Arjantin’e geldim, sürpriz olduğu için görüşemedik ve canlı yayına kadar o bir gün nasıl geçti, bana bir sorun. Onu görünce dünyalar benim oldu. Yeniden doğduğumu hissettim.

ARJANTİN’DE KALMAMI İSTİYORLAR!
Bir haftadır Arjantin’de televizyonlarda, dergilerde çekimden çekime konuk oluyorsunuz. Nedir bu yoğun ilgi? Arjantin’de oğlunuz kadar sizi de çok seviyorlar gördüğümüz kadarıyla. Nasıl tepkilerle karşılaşıyorsunuz? Bekliyor muydunuz bu kadar ilgiyi?

Hiç beklemiyordum. Çok şaşırıyorum bu ilgiye, bu sevgiye. Arjantinliler çok sıcakkanlı ve çok sevecen insanlar… Candan sarılıyorlar, fotoğraf çektiriyorlar. Oğlumu çok sevdiklerini söylüyorlar. Onun Arjantin’de kalmasını istiyorlar. Hatta hatta benim de Arjantin’de kalmamı istiyorlar.
Arjantin’de kalmayı düşünüyor musunuz peki?

Yooo, hayır… Evet buralar çok güzel, insanlar sıcak ama insanın vatanı gibisi yok.
Peki oğlunuz bu yoğun ilgi nedeniyle Türkiye’ye gelmek istemezse…

En büyük korkum bu! Arjantin’e iki aylığına gideceğini söyledi bana, onu çağırdıklarında. Gördüğü yoğun ilgi nedeniyle beş aydır burda. Oysa ben onu hep İstanbul’daymış gibi düşünüyorum. Bir süre daha kalsın ama uzun süre değil. Çünkü onsuzluğa ve özlemine dayanamıyorum.

ÖYLE BİR ZAMANDA GELDİ Kİ!
Ergün Bey, yapılan bir sürprizle beş aydan sonra annenizi karşınızda görmek şahane bir duygu olsa gerek?
Hem de nasıl… Tarifi yok. Onu görünce kendimi dünyanın en mutlu insanı hissettim. Annem öyle bir zamanda geldi ki… Tomris İncer’in vefatının üzüntüsünü yaşarken, peşinden Türkiye’de patlayan bombalar canımızı, içimi yaktı. Bu kötü haberler peş peşe gelince gerçekten dans edecek halde değildim. Hatta bu üzüntüler nedeniyle ‘Türkiye’den uzakta, ne işim var burda?’ dediğim anda annemi karşımda görmek olağanüstüydü. Çok şaşırdım, çok ama çok mutlu oldum ve görür görmez annemin ayağına kapandım.

CENNET ANNELERİN AYAKLARININ ALTINDADIR!
Evet, mutluluktan annenizin ayağına kapanmanız dikkat çekti.
E, tabii ayağına kapanırım annemin. Çünkü cennet annelerin ayaklarının altındadır. Benim hikayem annemle başladı. Ve annem hayatı boyunca biz çocukları için çok büyük mücadeleler verdi, bizim için. Bir yandan fabrikalarda çalışarak bir yandan da inanç, gelenek ve kültürümüze uygun beş çocuk yetiştirdi.
Size ve annenize gösterilen yoğun ilgi çok fazla. Bu röportaj için birkaç gün beklemek durumunda kaldık. Çekimler, röportajlar… Hızınıza yetişmek zor. Nedir bu yoğun sevginin sırrı?
Neysem O’yum! Oynamıyorum. Sanırım bu sebeple… Oyunculuğu sahnede yapıyorum, yaşamda, hayatta değil! Ben bir anti starım. Anti star derken kaprislerim yok, mütevazı yaşıyorum. İnsanları seviyorum, değer veriyorum. Bu da onlara yansıyor olmalı ki, iki aylığına geldiğim Arjantin’de beşinci ayımı doldurdum.

CYRANO DE BERGERAC GİBİ MAĞRUR OLMANIN BEDELİNİ ÖDÜYORUM!
Arjantin’de bu kadar çok sevilirken bu kadar ilgi görürken, Türkiye’de burdaki kadar ilgi görmemenizin nedenini düşündüm az önce, hayranlarınızla fotoğraf çektirirken. Türkiye’deki yapımcıların oyunculuğunuzu fark edememelerinin sizdeki bu tutkuyu görememelerinin nedenini neye bağlıyorsunuz?
Nedenini bilsem içim rahat edecek ama inanın rasyonel bir açıklama yapamıyorum Melike. Sen Paris’te “Hamlet” oyna, Jean Pierre Vincent gibi yönetmenlerle çalış. Sonra bu ülkede gurur duyabileceğimiz Tolgahan Sayışman, Hande Subaşı, İlker Kızmaz vb gibi pırıl pırıl yetenekler yetiştir. Sonra televizyonu açtığında izlediklerinle kal. Tek tabanca olmanın, bir cemiyet üyesi olmamanın, bazı mekanlarda şaklabanlık yapmamanın, özgür olmamın, bir Cyrano de Bergerac gibi mağrur olmanın bedelini ödüyorum sanırım.

SAHNE, HUZUR İÇİNDE NEFES ALABİLDİĞİM BİR BAHÇE!
Cyrano de Bergerac demişken… Dans yarışması devam ederken, Arjantin’den tiyatro teklifi almışsınız.

Tiyatro benim için ‘Olmazsa olmaz’ Dünyanın bir ucunda da sahne tutkusu beni buldu yine. Sahnede, tahtaların üzerinde olmak, bana varolduğumu hissettiriyor. Orası benim huzur içinde nefes alabildiğim bir bahçe. Görüşmeler sonucunda anlaştık. Aralık sonunda dans yarışması bitince sahne alacağız, İspanyolca olarak! Pazartesi okuma provalarına başlıyoruz.

TÜRKİYEDEN ARJANTİN’E ‘ANNE’ SÜRPRİZİ!

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*