Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama yaklaşık 50 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede DAEŞ'i ortadan kaldırma konusunda mutabık kalındı.

GÜNDEM: Obama ile Erdoğan’ın görüşmesi 50 dakika sürdü

Erdoğan ve Obama’dan 50 dakikalık kritik görüşmeCumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama yaklaşık 50 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede DAEŞ’i ortadan kaldırma konusunda mutabık kalındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama arasındaki görüşmede bölgesel güvenlik, terörle mücadele ve mültecilerle alakalı olarak Türkiye-ABD arasındaki işbirliği konusunun ele alındığı bildirildi.

İKİLİ GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Cumhurbaşkanlığından yapılan basın açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Obama’nın Washington’daki Nükleer Güvenlik Zirvesi çerçevesinde Beyaz Saray’da ikili görüşme gerçekleştirdiği belirtildi.

OBAMA’NIN DÜZENLEDİĞİ YEMEĞE DE KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama’nın Nükleer Güvenlik Zirvesi’ne katılan devlet ve hükümet başkanları onuruna düzenlediği yemeğe de katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konakladığı St. Regis Oteli’ndeki kabullerinin ardından Beyaz Saray’a geçti. Burada makam aracından inen Erdoğan, kendisini görüntüleyen gazetecileri el sallayarak selamladı.

Erdoğan, daha sonra binaya geçerek, ABD Başkanı Obama’nın ev sahipliğindeki yemeğe iştirak etti.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*