Dündar, "Yani biliyorsunuz ödenen bedelleri düşününce basında, meslek büyüklerimizin canı pahasına korudukları özgürlükleri, onun için 3 aylık bir şey, hele ülkenin bu koşullarında tatil sayılır bizim için. Bahsetmeye bile değmez ama dünyaya sesimizi duyurabildik sayenizde ve umut nöbetçilerimiz sayesinde umuda kavuştuk. Bu umudu yaşatmak bizim için amaç bundan sonra bu olacak" dedi

GÜNDEM: “Pişman olacaklar”

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, 92 günlük tutukluluğun ardından Silivri Cezaevi önünden bağlandığı bir kanalın yayınında süreci değerlendirdi. Dündar, “Bizi içeri attıklarına pişman olacaklar” dedi.Dündar, “Yani biliyorsunuz ödenen bedelleri düşününce basında, meslek büyüklerimizin canı pahasına korudukları özgürlükleri, onun için 3 aylık bir şey, hele ülkenin bu koşullarında tatil sayılır bizim için. Bahsetmeye bile değmez ama dünyaya sesimizi duyurabildik sayenizde ve umut nöbetçilerimiz sayesinde umuda kavuştuk. Bu umudu yaşatmak bizim için amaç bundan sonra bu olacak.

Yani bizi gömdüklerini düşündüler. Ama bir tohumu gömdüklerini görecekler.

Cumhurbaşkanı’nın yaş gününde olması bizim için de anlamlı. Ona güzel bir hediye olduğunu düşünüyorum. Özel bir gayret sarfetti biliyorsunuz. Ve karşılığını bugün alıyor. Devam edeceğiz yeni yaş günleri hediyelerimiz var onun için güzel hediyelerimiz olacak yaş günleri için.

Yani basın özgürlüğü çerçevesinde önemli bir adım attığımızı düşünüyorum. Direnen kazanır. Bunu Cerattepe halkı gösterdi. Bizi içeri attıklarına pişman olacaklar” dedi.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*