"Beşiktaş 2-1 kazanır"

SPOR: “Beşiktaş 2-1 kazanır”

Beşiktaş’ın eski futbolcuları 29 Şubat Pazartesi akşamı oynanacak Fenerbahçe – Beşiktaş derbisini değerlendirdiler. Feyyaz Uçar, Tayfur Havutçu ve Orhan Kaynak’ın ortak düşüncesi Beşiktaş’ın Kadıköy’den galibiyetle döneceği şeklindeydi.

— Feyyaz Uçar: “2-1 Beşiktaş alırz diyorum”: “Derbi zor olacak. İki takım da bana göre formda. Beşiktaş sezon başından beri, Fenerbahçe’de sezonun ikinci yarısına iyi başladı, kadrosunu oturttu. Tempo olarak Beşiktaş daha baskın, daha tempolu oynuyor. Fenerbahçe de tempoyu yükselttiği zaman iyi işler yapıyor. Saha avantajı da Fenerbahçe’nin. Öncelikli olarak Beşiktaş’ı yakın görüyoruz galibiyete. Ama uzun zamandır da Şükrü Saracoğlu’nda galibiyeti yok Beşiktaş’ın. Maç biraz beraberlik kokuyor. İki takımdan Beşiktaş kazanırsa büyük avantaj yakalayacak. Her iki takım için de zor. Allah ikisinin de yardımcısı olsun. Ben 2-1 Beşiktaş alır diyorum.”

— Tayfur Havutçu: “İnşallah hakemin konuşulmadığı bir derbi olur”: “İki takım da şampiyonlukta iddialı. Şu anda Beşiktaş lider, Fenerbahçe de yakın takipçisi. İki takımda da çok yetenekli oyuncular var. Belki iki takımın da tarihlerinin en maliyetli, en pahalı kadroları var. Ben güzel bir derbi olacağını tahmin ediyorum. Her iki takımda da oyunun gidişatını değiştirebilecek yetenekli oyuncu sayısı fazla. İnşallah futbolun güzelliklerinin ön plana çıktığı, hakemin konuşulmadığı, futbolseverlerin çok zevk aldığı bir derbi olur. Derbi maçlarında skor tahmin etmek olmaz. Beşiktaş çok coşkulu oynuyor. Özellikle forvet hattındaki oyuncular çok etkili. Fenerbahçe’de de çok etkili oyuncular var. Ben gollü bir maç bekliyorum. En son 2005’te kazandık. İnşallah bu sene yenerler. En son kazandığımız Kadıköy’deki derbi tarihe geçen bir derbiydi. Belki bu güne kadar oynanmış en enteresan derbilerden biriydi. İnşallah öyle bir karşılaşma olur.”

— Orhan Kaynak: “Beşiktaş kazanırsa şampiyon olur”: “Tabii ki iyi futbol oynayan bir Beşiktaş ve son zamanlarda bence çıkışa yeni başlayan bir Fenerbahçe var. Ortak şartlar. Deplasmanda olması Beşiktaş adına bir handikap gibi gözükse de hızlı hücumu iyi yapabilen bir Beşiktaş var. Burada Beşiktaş’ın forvetlerinin formda olması çok önemli. Gomez, Gökhan Töre, Quaresma iyi durumda olursa Beşiktaş oradan puanla döner.
İyi futbol, güzel futbol, centilmence maç olsun. Türk futbolunun ihtiyacı olan bunlar bu ara. Beşiktaş kazanırsa şampiyonluk şansı % 50 – % 60’ın üstüne çıkar % 100 olur.”

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*