Davutoğlu'ndan turistlere çağrı: "Buradan bütün dünyaya, Türkiye'de ağırlamayı arzu  ettiğimiz bütün insanlara seslenmek istiyorum; Türkiye evinizdir. Bu güzel ve  güvenli ülkeye gönül rahatlığıyla gelebilir, tatilinizi geçirebilir, bu ülkenin  derin tarihinden, güzel doğasından istifade edebilirsiniz. Bugüne kadar  yaşadığınız efsanevi misafirperverliğimizle yine sizi misafir etmeye  hazırız."

TURİZM: Davutoğlu turizm eylem planını açıkladı

Başbakan Davutoğlu, Turizm Eylem Planı’nı açıkladı
2016 Turizm Eylem Planı’nı açıklayan Davutoğlu, “Sektöre 255 milyon lira destek sağlıyoruz, 288 milyon liralık ödemelerini erteliyoruz ve 3 yıla yayıyoruz” dedi.

Davutoğlu, “Buradan bütün dünyaya, Türkiye’de ağırlamayı arzu ettiğimiz bütün insanlara seslenmek istiyorum; Türkiye evinizdir. Bu güzel ve güvenli ülkeye gönül rahatlığıyla gelebilir, tatilinizi geçirebilir, bu ülkenin derin tarihinden, güzel doğasından istifade edebilirsiniz” diye konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü’nde düzenlenen toplantıda 2016Turizm Eylem Planı’nı açıkladı.

Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

-Kimse etrafımızdaki ateş çemberi nedeniyle içe kapanmamızı, eksenimizi değiştirmesini beklemesin. Dünyaya daha çok açılacağız. Türkiye her halükarda güvenliğini istiklalini vatandaşını koruyacaktır.

-Türkiye algısını negatif önde değiştirmek isteyenler tarih önünde mahcup olacak. Türkiye ne badireler atlattı, elbette bugünleri de atlatacağız.

-2023 hedelerimizde turizmde çok önemli yer kaplıyor. Turizm bir yanıyla da çok kırılgan bir sektör. Bu nedenle zaman içerisinde bir takım tedbirlerin alınması kaçınılmazdır.

– Rusya ile yaşanan gerilim ve çevre faktörleri nedeniyle eylem planı hazırladık.

-Hedefimiz turizm anlamında dünyada ilk 3’e girmek.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*