Necip ve Tosic sınıfı geçti

SPOR: Necip ve Tosic sınıfı geçti

Marcelo ve Alexis’in yokluğunda Şenol Güneş’in stoperde mecburen görev verdiği Tosic-Necip ikilisi, Mersin İdmanyurdu karşısında başarılı bir maç çıkardı. Hata yapmalarından korkulan ikili, yine birlikte oynayacakları Trabzon maçı için de güven verdi.
Beşiktaş’ta, iki yeni stoperini oynatamadığı, Rhodolfo’nun da sakatlanıp sezonu kapattığı için stoperdeki sıkıntı nedeniyle gözler Mersin İdmanyurdu maçına çevrilmişti. Teknik direktör Şenol Güneş’in Tosic-Necip ikilisinden başka bir seçeneği yoktu. Ve bu ikili de başarılı bir performans ortaya koyarak, “Korkulan olmadı” dedirtti. İki oyuncu, Mersin İdmanyurdu’nun hızlı forveti Nakoulma’ya nefes aldırmadı. İlk kez birlikte oynayan ikili, rakibin iki tehlikeli kontra atağını ise, sarı kart görme pahasına kesmeyi başardı.
Tosic, sezon başından beri sol bek ve stoperde oynadığı maçlarda pek güven vermemişti. Ama Sırp oyuncu önceki akşam defansta olduğu kadar, hücuma da fırsat buldukça destek verdi. Başakşehir maçında yeni transfer Alexis ile stoperde görev alan Necip de daha iyi bir maç çıkardı. Başakşehir maçına sol stoper başlayan ama top kullanmada sıkıntı yaşayınca sağa geçen Necip, 2. golde Alexis ile adam paylaşımında hata yapmıştı.
Mersin karşısında uyumlu bir görüntü çizen Tosic-Necip ikilisi, cezalı veya sakalık durumu yaşanmazsa Trabzon’da oynayacak.
Mersin İdmanyurdu maçında oyundan alındığı için teknik direktör Şenol Güneş ile kısa süreli bir gerginlik yaşayan Mario Gomez, “Güneş ile aramızda hiç bir sorun bulunmuyor” diye konuştu. Öte yandan Mario Gomez, dün sevgilisiyle birlikte Vodafone Arena’yı ziyaret etti. Alman golcü sembolik olarak bir de koltuk monte etti.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*