CHP Lideri Kılıçdaroğlu: "Ülke iyi yönetilmiyor"

SİYASET: CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Ülke iyi yönetilmiyor”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adli Tıp Kurumu’nu ziyaret etti. Burada hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziye dileklerini ileten Kılıçdaroğlu, yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, söyleyecek bir şey bulamadığını belirtti. Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Yani acıyı hep beraber yaşadık sizler de bu işin tanığısınız. Allah’tan rahmet diliyoruz. Yakınları gerçekten acı içerisindeler. Ateş düştüğü yeri yakıyor, biz ne söyleyebiliriz. Haklı olarak bize dönüp, ‘Bunu önleyin, bir çaresini bulun’ diyorlar. Başka kimse hayatını kaybetmesin, yazık günahtır bu ülkeye. Emin olun söyleyecek laf bulmakta zorlanıyorum. Ülke kan gölüne döndü. Yazık, günahtır bu ülkeye hepimiz acı içerisindeyiz. İçim acıyor, gerçekten derinden acıyor. Sarsılıyoruz hepimiz. Ülke iyi yönetilmiyor. Ne söyleyebilirim başka.”
Kılıçdaroğlu, 4 ay önce de Ankara’da saldırı yaşandığını hatırlatarak, güvenlik zaafı olup olmadığını soran bir gazeteciye, “Şimdi yaralar çok sıcak. Bir şey söylemek istemiyorum. Bir gerçek var, hepimizin kabul ettiği bir gerçek var, ülke iyi yönetilmiyor. Başka ne söyleyebilirim. Bunun içinde her şey var aslında” yanıtını verdi.
Kılıçdaroğlu, Twitter’dan da “Dün Ankara, bugün Diyarbakır ile yüreğimiz yandı. Bu alçak saldırıları gerçekleştirenleri, teröre yardım ve yataklık edenleri lanetliyorum” mesajını paylaştı.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*