Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Beni Kirby ile muhatap etmeyin"

GÜNDEM: Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Beni Kirby ile muhatap etmeyin”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara saldırısı ve gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:
* Halka sökülmeye başlandı. Olayın faili PYD ve YPG’dir, tereddütümüz yok
Operasyonlar sonuna kadar kararlılıkla sürecek
* Şehitlerimiz var, canımız yanıyor. Ama sonuna kadar bu mücadeleyi sürdürecek ve Allah’ın izniyle ülkemizi huzura kavuşturacağız.
* ABD Dışişleri bakanlığı Sözcüsü John Kirby’nin Ankara saldırısıyla ilgili açıklamalarına ilişkin: Beni Kirby ile muhatap etmeniz yanlış olur. Saat 17:00’de Obama ile bu konuyu değerlendireceğiz. Yaptıkları silah yardımlarının nerede nasıl patladığını görmelerini söyleyeceğiz. Bunu aylar önce de söylemiştim. 3 uçak dolusu silah geldi, yarısı DAEŞ’e yarısı PYD’ye gitmişti. Bütün bu silahlar oradaki insanların ölümüne neden oldu. Kimse kendini temize çıkaramaz. Gerçek ortada.
* Aynı şeye Rusya da ortak oldu. Oradaki katil rejiimle, Esed’le ortak hareket ediyor. Onların açtığı alana YPGlileri yerleştirmek suretiyle koridor oluşturuyorlar. Ancak buna müsade etmeyeceğiz.
* İncirlik Üssü’nün ABD’ye kapatılacağı iddiası: Şeref Bey’in bu yönde açıklama yapması doğru değil.
* HDP’nin bildiriye imza koymaması: Terör örgütünün parlamentodaki uzantıları bildiriye imza koymuyor. Bu da ispatıdır. AK Parti, CHP, MHP imza koyarken, bunların koymaması ispatıdır. Biz Kandil’in, dağım temsilcisiyiz demektir. 200 aydının da gözleri var görmüyor, kulakları var duymuyor.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*