Büyükdere Caddesi Zincirlikuyu istikametinde Seyrantepe otobüs durağında laptop çantası gören vatandaşlar, içinde bomba olabileceği ihtimaline karşı polise bilgi verdi. Söz konusu adrese gelen polis ekipleri çevre güvenliği aldı. Durağın çevresini güvenlik şeridi ile kapatan polis, yolun iki şeridini de trafiğe kapattı. Olay yerine bomba imha uzmanı da geldi. Özel kıyafetini giyen bomba uzmanı şüpheli çantanın bulunduğu yere fünye yerleştirdi. Bu sırada trafik çift yönlü kesildi. Bomba uzmanı çantayı fünye ile patlattı.

BEŞİKTAŞ: Durakta bomba paniği!..

İstanbul Zincirlikuyu’nda bomba paniği yaşandı. Zincirlikuyu otobüs duraklarında şüpheli çanta polisi harekete geçirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, durağın çevrisini boşaltıp güvenlik önlemi aldı.
Ankara’da 28 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırı nedeniyle İstanbul’da da emniyet birimleri alarma geçmişti. Polis, her türlü ihbarı daha ciddiye alarak incelemeye başladı. Akşam saatlerinde gelen bir ihbar polisi harekete geçirdi. İhbarda Zincirlikuyu otobüs durağında şüpheli bir çanta olduğu söyleniyordu. İhbar üzerine polis ekipleri, Zincirlikuyu otobüs durağına gitti. Durakta bulunan şüpheli çantada bomba olma ihtimali üzerine çevre boşaltılıp vatandaşlar uzaklaştırıldı.Seyrantepe’de durakta unutulan laptop çantası bomba paniğine sebep oldu. Kontrollü şekilde patlatılan çantada patlayıcı unsuruna rastlanmadı. Şüpheli çanta sebebiyle trafiğin kesilince uzun araç kuyrukları oluştu.
Büyükdere Caddesi Zincirlikuyu istikametinde Seyrantepe otobüs durağında laptop çantası gören vatandaşlar, içinde bomba olabileceği ihtimaline karşı polise bilgi verdi. Söz konusu adrese gelen polis ekipleri çevre güvenliği aldı. Durağın çevresini güvenlik şeridi ile kapatan polis, yolun iki şeridini de trafiğe kapattı. Beşiktaşyönüne giden yol trafiğe sıkıştı.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*