TEKNOLOJİ: 4.5 G için yerli baz istasyonları geliyor

TEKNOLOJİ: 4.5 G için yerli baz istasyonları geliyor

2013 yılından beri geliştirilmesi için büyük çaba harcanan yerli baz istasyonunda önemli bir aşama daha kaydedildi.
Turkcell, 4.5 G için altyapı kurulumlarına devam ederken, yerli baz istasyonu için sipariş görüşmelerine başlandığını açıkladı.
Yerli baz istasyonu seri üretimi başlıyor
Teknolojiyi tüketen değil üreten ülke olma yolunda önemli bir adım olan yerli baz istasyonunun seri üretimine başlanması ile birlikte, Türkiye’nin önemli bir kaynağı da yurt içinde kalmış olacak. Geliştirilecek ürün Türkiye’nin geliştirdiği ilk yerli baz istasyonu olması açısından da kritik öneme sahip.
Savunma Sanayii Müsteşarlığı sahipliğinde ASELSAN’ın ana yüklenici olduğu ve Netaş ve Argela ile birlikte geliştirdiği yerli baz istasyonu, 4.5 G teknolojisi ile daha da önemli hale gelen taşıyıcı birleştirme teknolojisini de destekleyecek.
9 ülkede faaliyet gösteren Turkcell; şebekelerinde yerli baz istasyonları kullanarak, ürünün uluslararası rekabet gücünü artırma konusunda da önemli bir görev üstlenmiş olacak.

Turkcell’den güçlü destek
ULAK yerli baz istasyonu geliştirme projesi kapsamında ilk günden beri güçlü bir destek sunan Turkcell, geliştirilen ürünlerin test sürecinde de en aktif rolü oynayan operatör konumunda. Turkcell ve ASELSAN yerli 5 G teknolojileri için de Temmuz ayında bir işbirliğine gittiklerini açıklamışlardı.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*