Şenol Güneş: "Hakem iyi bir maç yönetti"

SPOR: Şenol Güneş: “Hakem iyi bir maç yönetti”

Beşiktaş’ın deneyimli hocası Şenol Güneş, 1-0 kazandıkları Mersin İdmanyurdu maçının ardından açıklamalarda bulundu. Kartal’ın hocası Şenol Güneş, 90 dakikanın ardından maçı değerlendirirken, önemli mesajlar verdi. Öncelikle Ankara’daki patlamaya bir parantez açan tecrübeli hoca, “Maalesef Türkiye son dönemde bunları daha fazla yaşıyor. Tüm dünya el ele verip, terörü lanetlemeli, bitirmeliyiz. Bu işin sonu yok. Hayvanların yapmayacağı işleri yapıyorlar. Maalesef ülkemizde bu acıları sürekli yaşıyoruz. Tüm Türkiye’nin başı sağolsun” dedi.
Maçın sis nedeniye geç başlamasına değinen Güneş, “Son dönemde hava şartlardan en çok olumsuz etkilenen takımız. Rüzgar, sis, kar, hakem hatası, bunlar mazeret olamaz ama bunlar hep üstümüze geliyor, maça çıkarken yarım saat beklemek zorunda kaldık” ifadesini kullandı.
Maçla ilgili olarak hücumda hızlı olamadıklarına dikkat çeken Şenol hoca, “Özelliğimiz olan değerleri kullanmamamız, pozisyon sayısını az tuttu, keyfi kaçırdı. Bizim hem iyi oynayıp hem de kazanmamız gerekiyor. Oyuncularım akıllı oynadı, bazen böyle olması gerekiyor ama bizim oyunumuz bu değil” açıklamasını yaptı.
Hakem konusu da yorumlayan Güneş, “Geçen hafta FIFA hakemi ve bu hafta FIFA kokartı göğsünden alınan hakeme bakınca farkı anlarsınız. Hiçbir takdir hakkını bizim lehimize kullanmadan iyi bir maç yönetti. Daha önce de puan kaybettik onunla ama yine iyi yönetmişti. Eleştirilerimiz tarafsız, adil olunması için, gündemi değiştirmek için değil” dedi.
Federasyona mesaj yollayan tecrübeli hoca, “Bizim kupa maçı, Fenerbahçe’den sonra nereye alınacak merak ediyorum. Çarşambaya koyarsa bize mümkün değil, Perşembe’ye koyarsa Konya’ya mümkün değil. Bize önceki taleplerde hiçbir maçın değişmeyeceğini söyleyenler ne yapacak bakalım. Biraz daha kafa yormak lazım bu işlere” diye konuştu. Şenol hoca ayrıca, erteleme nedeniyle yeni transferlerin oynamadığı maçta Mersin’in yeni hocası Ümit Özat’ın maça çıkmasını da eleştirdi.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*