MHP'nin ek süre isteği kabul edildi

SİYASET: MHP’nin ek süre isteği kabul edildi

MHP, olağanüstü kongre çağrısının yerine getirilmemesi üzerine muhalif kanadın dava açtığı 12. Ankara Sulh Hukuk Mahkemesi’nden, “dosya önemli” diyerek savunma için ek süre talep etti ve mahkeme bu talebi kabul etti.
MHP’nin savunmasını 26 Şubat’a kadar yapması beklenirken, genel merkez avukatlarının, “ek süre” talebiyle mahkemeye başvurduğu ortaya çıktı. MHP’nin mahkemeden, “15 günlük ek süre” talebini, “davanın kamuoyuna mal olmuş bir dava olması ve dosyanın önemine” dayandırdığı öğrenildi. Mahkeme ise genel merkezin gerekçelerini uygun bularak ek süre talebini kabul etti. MHP’nin bu durumda savunmasını en geç 11 Mart’a kadar vermesi gerekiyor.
Genel merkezin bu talebi muhalif kanatta, “Genel merkez zaman kazanmak için ilk hamleyi yaptı. Süreci oyalayarak geciktirmeye çalışıyor” değerlendirmeleri yapıldı. Genel merkez yöneticileri ise muhaliflerin bu görüşlerine karşı çıkarak, 15 günlük süre içinde bu kadar önemli bir dosyanın detaylandırılamayacağı ve savunma yapılamayacağını dile getirdi. Genel merkezin, “partiyi olağanüstü kurultaya götürmemesi” için temel tezini ise, “olağanüstü kurultayın MHP gelenekleriyle bağdaşmadığı ve 18 Mart 2018 olarak kararlaştırılan olağan kurultay süreci nedeniyle 9 Ekim’de başlayacak olan ilçe kurultayların başlaması” oluşturacak.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*