Kılıçdaroğlu “Bu ülke bu acıları hak etmiyor” dedi.

SİYASET: Kılıçdaroğlu “Bu ülke bu acıları hak etmiyor” dedi.

28 kişinin hayatını kaybettiği Ankara’daki hain saldırıya ana muhalefet liderleri Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı yazılı açıklamayla tepki gösterdi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da yaşanan bombalı saldırıya ilişkin ilk değerlendirmesini yazılı olarak yaptı.
“Bu ülke bu acıları haketmiyor” diyen anamuhalefet lideri terör saldırısını lanetlediğini vurgulayarak şunları kaydetti “Ankara’da görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına yönelik, bu akşam saatlerinde gerçekleyen terör saldırısını lanetliyorum. Terör saldırısını gerçekleştirenler ve saldırının arkasındaki karanlık güçler, milletimizin dayanışma ve birlik duygusunu aşamayacak; Türkiye Cumhuriyetimiz ve tüm vatandaşlarımız, bu hain saldırıyla ulaşılmak istenen hedefin karşısında kararlılıkla duracaktır. Cumhuriyetimizin başkenti Ankara’nın merkezinde gerçekleşen terör saldırısının, tüm detaylarıyla aydınlatılması konusunda, kurumlarımızın üstlerine düşen görevi titizlikle yerine getireceklerine duyduğum inancı vurguluyor, bu alçak saldırıda hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Terör şehitlerimizin ailelerine, sevenlerine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve tüm milletimize başsağlığı dileklerimi iletiyorum.”

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*