Savcılık soruşturma açtı

BEŞİKTAŞ: “İtilaf Çözüm Merkezi” hizmetini sürdürüyor

Beşiktaş’ta “Hukuki anlaşmazlık durumlarında Arabuluculuk Hizmeti” tüm hızıyla devam ediyor. Beşiktaş Belediyesi öncülüğünde, Başkan Murat Hazinedar ve Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan Öztatar’ın girişimiyle Türkiye’de bir ilk olan İtilaf Çözüm Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Hizmet ile ilgili bazı detaylar ise şöyle:

Vatandaşların aralarında doğan hukuki anlaşmazlıkları daha kolay çözüme kavuşturmak amacıyla Arabuluculuk İtilaf Çözüm Merkezi’ni hizmete açtı.

Beşiktaş’ta yaşayan vatandaşların hukuki sorunlarını çözmek amacıyla hayata geçirilen Arabuluculuk Projesi ile sorun çözüm biriminde görevli uzman kişilerden alınan destekle sorunlar kısa sürede çözüme kavuşturulurken, vatandaşları yıpratan süreçler de yaşanmamış oluyor.

TÜRKİYE’DE BİR İLK
Türkiye’de bir ilk olan projede, taraflar arasında yapılan anlaşmalarla çözüm sağlanacak. Pilot projenin uygulanacağı Beşiktaş’ta vatandaşların hem zaman kaybı hem de maddi-manevi kayıpları en kısa sürede yerine getirilmeye çalışılacak. Profesyonel bir ekibin iş başında olacağı merkezde her türlü sorun ve itilaflar en kısa sürede çözüme kavuşturulacak.

“TARİHE GEÇECEK BİR ADIM”
Toplumsal hayatın içerisine nüfuz edebilecek bir adım atıldığına vurgu yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, “Bu konuda Adalet Bakanlığı’nın üzün süren bir hazırlığı var aslında. İlk adımı Beşiktaş’ta atıyoruz. Bu emin olun tarihe geçecek. Türkiye’de oturmamış tahkim var. Yakın bir süreçte Tahkim merkezi açılacak, daire başkanımızın da öncülüğünde ama emin olun bir milat bugün. Türkiye’de ilk defa sosyal hayatın her alanında insanları bir araya getirip çözüm arayışını gerçekleştirecek bir proje. Kısa sürede tüm davaların azalmasını, tüm mesellerin çözülmesini beklemeyin. Burası aslında bir deney laboratuvarı. Bu laboratuvarı beraberce açıyoruz. Beraberce deneyleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*