İnşaatın uzun sürmesi ve feshedilmemesi nedeniyle Sevigen, Hasan Keskin ve Levent Serdaroğlu gibi CHP'liler hisselerini, 2 milyon liradan satışa çıkardığı iddia edildi

SİYASET: CHP’lilerin villa kooperatifi neden bitmedi?

CHP’lilerin 31 villalık kooperatifi, 10 yıldır bitmiyor. Sebep olarak ortaya atılan iddia ise, Kılıçdaroğlu ile Baykal’a yakın tarafların anlaşmazlığı.

Sabah gazetesinden Mustafa Kaya’nın haberine göre;

Avukat Murat Koçoğlu’nun başkanı olduğu yüzde 95’i CHP’lilerden oluşan Sarıyer’deki SS Yeşildoğa Yapı Kooperatifi toplantılarında “yolsuzluk” iddiaları nedeniyle sürekli kavga çıkıyor.

GÖZLER YARGITAY’DA
Eski Genel Başkan Deniz Baykal tarafındaki Sevigen’le CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafındaki CHP Parti Meclisi Üyesi Çetin Soysal mahkemelik oldu. Taraflar arasındaki “Üyelikten çıkarılma” talepli davada yerel mahkeme, Sevigen’in lehine karar verdi. Dosya Yargıtay’da son kararı bekliyor. Sevigen’le Soysal daha önce de Selenyum projesinde ortak olmuş ve kavga etmişti. Arazi, Kılıçdaroğlu’na yakınlığıyla bilinen, CHP’li eski vekil Ali Özgündüz’e aitti. Çalışmalar 2006’da başladı. Ancak inşaatın yüzde 70’i tamamlanabildi. 50 dönümlük arazide yapılan 2.5 katlı her bir villa 1 dönüm içinde bulunuyor. Kooperatifte ise Ali Özgündüz, oğlu Erkan Özgündüz, Mehmet Sevigen, baldızı Arzu Özendi, kayınbiraderi Coşkun Özendi, Gülay Sevigen, Çetin Soysal, CHP Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Recep Yel’in oğlu Doğukan Yel ve eski CHP’li Durusu Belediye Başkanı Engin Akman’ın eşi Güler Akman Durusu gibi isimler var.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*