Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkan Yardımcısı Cemil Uğurlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Yurtdışına tatile gitmeyin, tatilinizi yurtiçinde yapın" çağrısına ilginç bir öneri ile destek verdi. Türk vatandaşlarının yurtdışına çıkışlarının zorlaştırılması gerektiğini savunan Uğurlu, "Tatilcinin iç pazara yönlendirilmesi için birtakım yasaklar, vergi yükleri konulmalı" görüşünü savundu. Uğurlu, "Mesela Tarkan çıksa, ‘Ben tatilimi bu sene Türkiye'de yapıyorum' dese süper olmaz mı?" şeklinde konuştu.

TURİZM: Yerli turist için ilginç karar istemi

Turizm sektöründe ilginç istek gündemi… Yerli turistin yurt dışı tatili önlensin. Kriz yaşayan ve 2015’i zararla kapatan turizm sektörü son çare olarak yerli turiste yöneliyor. Bazı turizmcilerden ise akla ziyan öneriler geldi: Yerli turistin yurtdışında tatil yapması önlensin.
Rusya ile uçak kriziyle başlayan süreçte Ege ve Akdeniz sahillerinde bin 300’e yakın otelin satılığa çıkarılacağının açıklanması, sektörde büyük endişeye sebep oldu
Yüzlerce otel satılık

Ege Bölgesi’nde şu anda 908 otel alıcı bekliyor.

En çok satılık otel Muğla’da yer alıyor. İzmir’de ise 1 milyar 898 milyon lira değerindeki 203 tesis satılık.

Ruslar Uzakdoğu’ya gidiyor

Özdemir, Avrupalı ve Rus turistlerin tercihlerini, daha güvenli gördükleri Uzakdoğu ile Akdeniz çanağındaki Yunanistan ve İspanya’dan yana kullanacağını ifade etti.

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkan Yardımcısı Cemil Uğurlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Yurtdışına tatile gitmeyin, tatilinizi yurtiçinde yapın” çağrısına ilginç bir öneri ile destek verdi. Türk vatandaşlarının yurtdışına çıkışlarının zorlaştırılması gerektiğini savunan Uğurlu, “Tatilcinin iç pazara yönlendirilmesi için birtakım yasaklar, vergi yükleri konulmalı” görüşünü savundu. Uğurlu, “Mesela Tarkan çıksa, ‘Ben tatilimi bu sene Türkiye’de yapıyorum’ dese süper olmaz mı?” şeklinde konuştu.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*