Meteoroloji: Bahar havasına devam

AKTÜEL: Meteoroloji: Bahar havasına devam

Salı ve çarşamba günü yurt genelinde hava az bulutlu ve güneşli olacak. Perşembe günü ise Kuzey batı kesimlerinde biraz bulutlanma olacak.
Meteoroloji’den alınan bilgilere göre önümüzdeki üç gün boyunca yurdumuzda yağış beklenmiyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’de önümüzdeki üç gün boyunca bahar havası yaşanmaya devam edilecek.
Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artarak mevsim normallerinin 8 ila 15 derece üzerinde Yurdumuzun batı bölgelerinde görülen yağışlı havanın hafta sonunda da etkili olduktan sonra önümüzdeki hafta başından itibaren ülkemizi terk etmesi bekleniyor. Hala mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta sonuna kadar artmaya devam etmesi bekleniyor. Mevsim normallerinin 8 ila 15 derece üzerinde seyredecek olan hava sıcaklıklarının Şubat ayı günlük ve aylık ekstrem sıcaklık değerlerine ulaşabileceği tahmin ediliyor.
Bazı illerimizdeki mevsim normalleri ile beklenen hava sıcaklıkları ise şöyle olacak;
İstanbul’da mevsim normali 10, beklenen 17 derece. Bursa’da mevsim normali 11, beklenen 27 derece.Ankara’da mevsim normali 7, beklenen 19 derece. İzmir’de mevsim normali 13, beklenen 24 derece. Antalya’da mevsim normali 16, beklenen 26 derece. Trabzon’da mevsim normali 12, beklenen 22 derece. Samsun’da mevsim normali 12, beklenen 22 derece. Erzurum’da mevsim normali ­3, beklenen 3 derece. Diyarbakır’da mevsim normali 8, beklenen 19 derece.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*