Yüz yakan epilasyona hapis istemi

BEŞİKTAŞ: Yüz yakan epilasyona hapis istemi

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava dosyasındaki iddialara göre, avukat Tuğçe A. (27), 2 yıl önce yüzündeki tüylerden kurtulmak için Beşiktaş’taki özel bir tıp merkezine gitti. Epilasyon uzmanı Nurdan B. (40), Tuğçe A.’nın yüzündeki tüylü bölgeye lazerli epilasyon işlemi uyguladı. İşlem sırasında acı hisseden Tuğçe A.’nın yüzünde kızarıklıklar oluştu. Nurdan B., kızaran bölgeye önce buz koydu ardından yanık kremi sürdü. Tuğçe A. epilasyon işlemine sonra devam edileceği belirtilerek eve gönderildi. Yüzü su toplayan ve acısı dinmeyen Tuğçe A., hastaneye gitti. Genç kadının yüzünde birinci ve ikinci derece yanıklar olduğu belirlendi. Lazerli epilasyon işleminin cilt iyice incelenmeden yapıldığını savunan Tuğçe A., şikâyetçi oldu. Soruşturma başlatan savcılık, epilasyon işlemini yapan güzellik uzmanı Nurdan B.’nin ‘taksirle yaralama’ suçundan 1 yıla kadar hapsini istedi.
Epilasyon uzmanı Nurdan B. ise 10 yıldır epilasyon işlemi yaptığını belirterek, “Tuğçe A.’ya işlemi uyguladık. Ertesi gün bize yüzünde kabuklanma olduğunu söyledi. Aynı gün merkezimize gelmesini söyledik. Fakat ertesi gün geldi. Doktorumuz, bu tür reaksiyonların olabileceğini söyledi. Hatta lazer epilasyon yapmadan önce kendisine bunu anlatan form dolduruldu. Hastanın yüzünde oluşan kabuklanmadır. Cilt ve kıl yapısına uygun tedavi yaptık. Lazer epilasyonda herhangi bir ihmalim ya da hatam yok. Suçlamayı kabul etmiyorum” diye konuştu.
Tuğçe A. ifadesinde, “Lazer epilasyon yapılmadan önce cildin üzerinde küçük bir yerde deneme yapılması gerekiyormuş, fakat bana bir uyarıda bulunulmadı ve deneme yapılmadı. Nurdan B., direk yüzüme lazer uyguladı” dedi.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*