Başkan Kocadon, gazetecilere bir açıklama yaptı. Beraat kararından mutlu olduğunu belirterek, "Başta söyledim, bugün de söylemeye devam edeceğim, devletime hep güvendim, halkıma hep güvendim, asla da küsmedim. Adalet, geç de olsa bir karar verdi. Biz bunların hiçbirini kabullenmedik, çünkü bu suçları bizim üzerimize dikseniz tutmaz. Ben bu suçu işlediğimde Bodrum Belediye Başkanı'ydım; 11 tane belediye vardı yarımadada. Büyükşehirle kapandı, tek belediyeye düştük. En son yapılan 2014 seçimlerinde kendi bölgemde, yani bu suçlardan tutuklandığım bölgemdeki aldığım oy yüzde 64’tür. Eğer ben bu suçları işlemiş olsaydım, halk yanlışın yanında olmazdı" dedi.

SİYASET: “Allah’a havale ediyorum”

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon: “Allah’a havale ediyorum”
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’la birlikte rüşvet, usulsüzlük ve yolsuzluk iddiasıyla 69 sanığın yargılandığı davada bütün sanıklar beraat etti.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’la birlikte rüşvet, usulsüzlük ve yolsuzluk iddiasıyla 69 sanığın yargılandığı davada bütün sanıklar beraat etti.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 2012 yılında düzenlenen operasyonda, 1994-2011 yıllarını kapsayan 64 dosyaya el koyulmuş, savcılık, Belediye İmar ve Fen İşleri müdürlüklerindeki plan ve tadilatlara yönelik aykırılıklarla ilgili soruşturma başlatmıştı. Aralarında Başkan Kocadon’un da olduğu dokuz kişi ihaleye fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanmak, haberleşmenin gizliliğini ihlal, rüşvet ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak iddialarıyla tutuklanmış, yaklaşık 100 gün cezaevinde kalmışlardı. Açılan davanın duruşmalarında, Kocadon ile birlikte tutuklu sanıklar serbest bırakılmıştı. İddianamede 10 vakadan dolayı suçlanan 69 sanık hakkında, toplamı yüzlerce yıla varan hapis cezaları talep edilmişti. Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, davanın karar duruşması yapıldı. Duruşmaya, Mehmet Kocadon ve diğer sanıklar katıldı. Bütün sanıklara, iddia edilen suçlarla ilgili dosyada yeterli delil olmadığı için beraat verildi.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*