Listeden silindi

CHP, YDK henüz ilk toplantısını gerçekleştirmeden, Nazlıaka'nın hem fotoğrafı hem de bilgileri partinin resmi internet sitesindeki listelerden çıkarıldı.

SİYASET: Nazlıaka’ya fiilen ihraç

Atatürk portresi krizinden sonra PM tarafından kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu’na sevk edilen Nazlıaka’nın ismi ve fotoğrafı, partinin internet sitesindeki listelerden çıkarıldı.

Açıklama ise şöyle oldu:

Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, sevkin “tedbirli” olması nedeniyle bu yöntemin uygulandığını ve YDK’nın kararına göre listelerin yeniden düzenleneceğini aktardı. Öte yandan Nazlıaka, “tedbir” kararına itirazda bulunarak YDK’ya gönderdiği dilekçede, “tedbir konulmasının ölçülülük ve demokratik esaslara aykırılık” taşıdığı ifade etti. Dilekçede partinin resmi internet sitesinden Nazlıaka’ya ait bilgilerinin çıkarılmasına da vurgu yapıldı.

Diğer bazı detaylar:

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Pazar günü olağanüstü toplanan Parti Meclisi , “bir milletvekilinin odasındaki Atatürk resminin indirilmesi” iddialarıyla ilgili olarak Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın Yüksek Disiplin Kurulu’na sevkine karar verdi. Talebe ilişkin dosya, başkanlığını Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın yaptığı YDK’ya ulaştı.

YDK, 17 Şubat’ta dosyayı inceleyecek ve Nazlıaka’dan savunmasını isteyecek.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*