Suudi Arabistanlılar İstanbul’u, Kuveytliler Bursa’yı tercih etti Irak vatandaşları, yaklaşık yüzde 70'i İstanbul, Yalova, Antalya ve Sakarya olmak üzere 44 ilde konut satın aldı, Suudi Arabistan vatandaşlarının yaklaşık yarısı İstanbul'da olmak üzere Trabzon, Yalova ve Bursa’dan konut sahibi oldu.

EMLAK: Konut satışlarında Araplar ilgili

Türkiye’de geçen yıl yabancılara yapılan konut satışlarında ilk sırayı Iraklılar alırken sırayı, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Rusya izledi

Buna göre detaylar şöyle:

Kuveytliler ise yaklaşık yüzde 40’ı Bursa olmak üzere 15 ilde konut satın aldı. Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) basın bültenine göre, 2015 yılında yabancılara 22 bin 991 konut satıldı.
Satışlarda ilk sırayı 4 bin 228 konut ile Irak vatandaşları aldı. Iraklıları, 2 bin 704 konutla Suudi Arabistan, 2 bin 130 konutla Kuveyt, 2 bin 36 konutla Rusya Federasyonu ve bin 54 konutla İngiltere vatandaşları izledi.
Suudi Arabistanlılar İstanbul’u, Kuveytliler Bursa’yı tercih etti Irak vatandaşları, yaklaşık yüzde 70’i İstanbul, Yalova, Antalya ve Sakarya olmak üzere 44 ilde konut satın aldı, Suudi Arabistan vatandaşlarının yaklaşık yarısı İstanbul’da olmak üzere Trabzon, Yalova ve Bursa’dan konut sahibi oldu.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*