TEKNOLOJİ: iOS 9 için güvenlik güncellemesi yayınlandı!

TEKNOLOJİ: iOS 9 için güvenlik güncellemesi yayınlandı!

Apple, iOS 9 için büyük bir güvenlik güncellemesi yayımladı. Ve bakın, Apple ürünlerinde ne gibi açıklar varmış! Detaylar haberimizde… Apple, iOS 9’daki 100’den fazla problemi, bir güvenlik güncellemesiyle yakın zamanda giderdi. Safari tarayıcısının geliştirildiği WebKit motorunda 30’dan fazla açık tespit eden Apple, bu güvenlik güncellemesiyle öncelikle bu açıkları kapattı. Bu açıklardan birine örnek verecek olursak, zararlı bir web sitesinin başka bir siteymiş gibi, onun bağlantı adresini kullanarak kullanıcıyı yanlış yönlendirebilmesi söz konusuydu.

E-posta hesabınız ele geçirilebilirdi!
Güvenlik açıklarından bir diğeri ise Apple Pay’de bulundu. Bu açık, kullanıcının Apple Pay’deki son hareketlerinin saldırgan tarafından görüntülenebilmesine neden oluyordu.
Başka bir açık ise Game Center uygulamasında fark edildi. Bu uygulamadaki açık, saldırganın kullanıcının e-posta hesabına erişebilmesine neden oluyordu.
Bu ve benzeri birçok güvenlik açığı, Apple tarafından yayınlanan son güncellemeyle birlikte giderildi. Giderilen sorunların tüm listesine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.
Bu güncellemenin OTA üzerinden direkt olarak yüklendiğini ekstra bir iOS 9 güncellemesi kurmanız gerekmediğini belirtelim.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*