Fikret Orman: "Kavga değil şampiyonluk istiyoruz"

SPOR: Fikret Orman: “Kavga değil şampiyonluk istiyoruz”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “Fenerbahçe-Galatasaray kavgasına girmeyeceğiz” dedi ve ekledi: Kavga değil şampiyonluk. Türk futbolunda geçen haftaya damga vuran konu Fenerbahçe ile Galatasaray gerilimiydi.
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in “Biz UEFA’dan şike nedeniyle ceza almadık. Avrupa’ya gidip 8-10 yemedik” sözlerine Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, “Galatasaray’ın tarihi şikeyle dolu” cevabını vermiş, asbaşkan Mahmut Uslu da, “Galatasaray tarihine bakarsa 1 yıldızı Beşiktaş’a vermelidir, çaldıkları şampiyonluklar o kadar ediyor” diye eklemişti.
İki dev arasında gerilim sürerken, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman gelinen noktayı değerlendirdi. Dış ilişkiler sorumlusu Erdal Torunoğulları’nın yeğeni Özlem’in düğününe yöneticiler Ahmet Nur Çebi, Metin Albayrak ve Hakan Özköse ile birlikte katılan Orman, kavgaya girmeyeceklerini söyledi.
Başkan Orman, ne Fenerbahçe ne de Galatasaray’ın açıklamalarına herhangi bir yorum yapmayacağının altını çizerken “Eğer ben herhangi bir yorum yaparsam biz de bir kavganın içine çekileceğiz. Oysa biz bu kavga girmemek, geri çekilmek istiyoruz. Geriden bakıp takımın şampiyon olmasını sağlayacağız. Çünkü bizim tek düşüncemiz şampiyonluk, kavga değil” ifadelerini kullandı.
Başkan transferde uyguladıkları stratejinin süreceğini de söyleyerek, “Artık transferleri önceden bitirmeyi planlıyoruz. Oyuncuları uzun süre izleyip alacağız. Bu hamleleri de yaz dönemi gelmeden yapacağız” diye konuştu.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*