İmza töreni düzenlendi

SPOR: Üç oyuncuya da imza töreni

Beşiktaş, yeni transferleri Boyko, Alexis Delgado ve Marcelo’ya imza töreni düzenledi.

Törene katılan Siyah-Beyazlılar’ın Başkanı Fikret Orman, yeni transferlerle ilgili açıklamalarda bulunurken, gündemle ilgili açıklamalar da yaptı. Ersan’ın Çin’e transfer olmasını değerlendiren Orman, tecrübeli futbolcunun gelen teklifler sonucunda kendisinin gitmek istediğini, Ersan’ı normalde gönderme gibi bir düşünceleri olmadığını söyledi.

“Oyuncularımızın hiçbirisi makine değil”

Boyko’yu almayı çok istedik. Aslında almak için de çok uğraştık. Kadromuza kattığımız için çok mutluyum. Alexis, scout ekibimizin izlediği, uzun zamandır takip ettiğimiz bir oyuncuydu. Marcelo ile sezon başı ilgilenmiştik. hayatta her şey kısmet. Demek kaderinde İstanbul’a gelmek vardı. Marcelo’nun uzun zaman bizimle olacağını ve bu forma için ter dökeceğini düşünüyorum. Bir de Aras var, genç. Çok kabiliyetli bir forvet oyuncusu. Uzun yıllar bize hizmet edecek. Aras sakatlıktan çıktığı için forma giyeceği bir takıma gitmesi bizim için daha iyi. O yüzden İspanya’ya gönderdik. Marcelo için Milosevic’i satın alma opsiyonu olmadan verdik. Seneye bizimle olacak ve bize uzun yıllar katkı sağlayacak. Oyuncularımızın hiçbirisi bir makine değil. Onlar insan. Bir yere transfer olma meselesi onların isteklerine bağlı. Biz olaya yalnızca maddi olarak değil, ahlaki olarak da bakıyoruz.

“Ersan Çin’e gitmek istedi”

Ersan epey zamandır Çin kulüplerinin ilgilendiği bir futbolcuydu. Oyuncunun da alacağı paralar hakkında kafası karışmıştı. Biz Ersan’ı satmak istemiyorduk ama Ersan’ın bizim için özelliği var. Önemli Beşiktaş duruşları gösterdi. Arzusunu kırmadık. Satmasaydık ne olurdu? Ersan’ın aklı gitmişti. Belki biraz daha yüksek satardık ama elimizden geleni yaparak 7 milyona satış gerçekleşti. Ersan yılbaşına kadar olan alacaklarını alacak, Ocak ayı için 150 bin eurosunu bıraktı, helalleştik. Görüşmeleri Ahmet Nur Çebi ile beraber götürdük. Ersan Allah korusun sakatlansa Beşiktaş maça mı çıkmaycaktı? Şuan çok önemli iki stoperimiz bir de Tosic var. Problem olmaz İnanın.

“Sosa ve Quaresma’ya teklif gelmedi”

Net olarak söylüyorum; ne Sosa için ne de Quaresma için bir teklif geldi. Gelseydi de satmazdık. Şampiyonluğa kilitlendik. Bizim tek bir arzumuz var. Şampiyonluk turunu Vodafone Arena’da atmak. Şenol Hoca, Ersan için konuştu ama biz, Ersan’ı satmadık, kendisi gitmek istedi. Hocamızla bir problemimiz yok.

“Yazın Çin’de kamp yapmak istiyoruz”

Beşiktaş, Çin’de çok tanınan bir kulüp. Transfere gelen arkadaşlarla da konuşuyoruz orada takip ediliyoruz. Yazın kamp döneminde Çin’de bir kamp gerçekleştirmek istiyoruz. Bizim statla ilgili net verdiğimiz bir tarih yoktur. Sanırım 20’si gibi net tarih verebilecek durumda oluruz. Transfer çalışmasını beraber yürüttüğümüz Erdal Torunoğulları’na da teşekkür ediyorum.

Yeni transferlerin açıklamaları

Boyko: Başkanımıza ve takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Umarım bu sezon birlikte şampiyonluk yaşayacağız. Tolga gerçekten Buca maçında iyi bir performans gösterdi. Tolga’ya saygım var ama ben oynamaya geldim. rekabetimiz devam edecek.

Alexis: Burada olmam için çaba harcayan herkese çok teşekkür ederim. Başarılı olacağımıza inanıyorum. azır olarak geldim buraya, görev verildiği zaman oynayabileceğim en üst seviyede performans göstereceğim. Bana yardımcı olan takım arkadaşlarıma teşekkür ederim. Guti’yle konuşmadım, ancak burayla ilgili başka kişilerden aldığım referansların hepsi iyiydi.

Marcelo: Bu sıcak karşılama için kulübe ve taraftara çok teşekkür ederim. Elimden gelen her şeyi yapıp Beşiktaş’ta en üst düzeye çıkmayı hedefliyorum. İnanıyorum ki ikimiz de oynamaya hazırız. Kimin oynayacağına hocamız karar verecek. En kısa sürede adapte olacağız.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*