Ersan Gülüm'de gitti

SPOR: Ersan Gülüm’de gitti

Beşiktaşlı Ersan Adem Gülüm, 7 milyon euro bonservis bedeliyle Çin Ligi ekiplerinden Hebei Chine Fortune’a transfer oldu.
Ersan Gülüm için geçtiğimiz yaz aylarında Beşiktaş’ın kapısını çalmaya başlayan Çin takımlarının arasından sıyrılan Hebei China Fortune, 7 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında bu transferi gerçekleştirdi.
Ersan Gülüm’ün Hebei Fortune’dan 3 yıl için 10 milyon Euro alacağı öğrenilirken, Beşiktaş’ın devre arasında gönderdiği stoper sayısı da 3 oldu. Pedro Franco’yu Arjantin’e, Miloseviçci de Almanya’ya gönderen Siyah-Beyazlılar, buna karşılık Getafe’den Alexis ve Hannover 96’dan Marcelo’yu almıştı. Teknik direktör Şenol Güneş’in tüm karşı çıkmalarına rağmen hem Çin takımının bonservisi 7 milyona yükseltmesi, hem de Ersan’ın 3 yıl için alacağı 10 milyon Euro’nun bu transferin gerçekleşmesini kaçınılmaz kıldığı öğrenildi.
Ersan Gülüm’ün Çin’e transfer olmasıyla Beşiktaş’ın kasasına son 8 ayda giren bonservis bedeli toplam 25 milyon Euro’ya ulaştı.
Yaz transfer döneminde Demba Ba’yı 13 milyon Euro’ya Çin takımı Shanghai Shenhua’ya, Atınç Nukan’ı 5 milyon Euro’ya Alman takımı Red Bull Leipzig’e satan Beşiktaş yönetiminin son bombası 7 milyon Euro ile Ersan Gülüm oldu.
Ersan Gülüm’ün Hebei China Fortune takımına transferinden 7 milyon Euro gelir elde edecek olan Siyah-Beyazlıların kasasına toplamda 25 milyon Euro girmiş olacak.
Çin Ligi’nde 4+1 kuralı uygulanıyor. Takımlar 4 yabancı oyuncunun dışında 1 de Asya kıtasından oyuncu kullanabiliyor. Avustralya doğumlu olan Ersan Adem Gülüm, Asya pasaportu nedeniyle Çin Ligi’nde yerli statüsünde oynayacak olması bu transferin gerçekleşmesinde önemli bir etken oldu.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*