CHP'li vekili Gülen kovdurdu iddiası

SİYASET: CHP Milletvekili Mustafa Balbay, Gülen yorumu

CHP Milletvekili Mustafa Balbay, Fethullah Gülen’in sert eleştirileri yüzünden kendisini Cumhuriyet’ten kovdurduğunu söyledi. Balbay, Cumhuriyet’in haberlerinde tamamen Fethullah Gülen’i savunan bir bakış açısının gözlendiğini vurguladı.

Yenişafak gazetesindeki haber detayları şöyle:

Son dönemde terör örgütü PKK’ya ve FETÖ’ye yakın duran yayınlarıyla dikkat çeken Cumhuriyet gazetesi, yazarı Mustafa Balbay’ın yazılarına son verdi.
FETÖ’ye yönelik sert eleştirileri ile gazete yönetiminin gözüne batan Balbay, Cumhuriyet’ten uzaklaştırılmasında FETÖ’nün parmağının olduğunu söyledi.
Kovulduğuna ilişkin haberlerin ardından “Cumhuriyet’te FETÖ’cülükten Kürtçülüğe kadar her şey serbest ama CHP Milletvekili olarak yazı yazmak yasak” tweet’ini paylaşan Balbay, Bugün’ün sorularını yanıtladı.
Geçtiğimiz hafta üç yazarı Gülen’in onursal başkanlığını yaptığı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nca düzenlenen Abant Platformu’na katılan Cumhuriyet gazetesi, attığı her adımla “Yönetimine FETÖ el koydu” iddiasını güçlendiriyor. Balbay, gelinen noktayı “Cumhuriyet’te artık eksen, ilke kalmadı” sözleriyle değerlendirdi. FETÖ’nün Ergenekon kumpası nedeniyle 5 yıl cezaevinde kalan Balbay, gazetenin son dönemdeki yayınlarını kendisinin de beğenmediğini ve bunu dile getirdiğini belirtti.

Detaylar için tıkla oku

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*