Rhodolfo: "Şampiyon olursak on takla atarım"

SPOR: Rhodolfo: “Şampiyon olursak on takla atarım”

Kartal’ın 1,93’lük kulesi Rhodolfo, ülkesindeki gol sevincini Türkiye’ye de taşıyacağını söyledi. Başarılı stoper, “Burada birkaç gol daha atarsam Brezilya’da olduğu gibi burada da takla atacağım. Bir de şampiyon olursak en az on takla atarım” dedi. Siyah-Beyazlılar’ın Brezilyalı savunmacısı Rhodolfo, Four-Four-Two dergisine Beşiktaş’taki kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu. Sezon başında katıldığı takımına kısa sürede uyum sağladığını belirten 29 yaşındaki futbolcu, tek probleminin dil sıkıntısı olduğunu ancak bunu da alternatif yöntemlerle aştığını söyledi. Rhodolfo, “Saha içinde de, dışında da iletişim çok önemli. Bazı kelimeleri öğrendikçe işim kolaylaştı. İngilizce de bilmediğim için çok zorlanmıştım. İşaret dili konusunda Necip bir harika! Elleri kolları havada uçuşuyor!” ifadelerini kullandı.
1,93’lük boyu sebebiyle savunma hattı dışında hücum bölgesinde de özellikle hava toplarında oldukça etkili bir isim olan tecrübeli futbolcu, “Brezilya’da özellikle kafayla attığım gol sayısı bir stoper için yüksekti. Burada ligin ilk yarısında sadece bir gol atabildim. Burada birkaç gol daha atarsam, Brezilya’da olduğu gibi burada da takla atacağım. Bir de şampiyon olursak en az on takla atarım” diye konuştu.
Beşiktaş’a transfer olmadan önce Türkiye’den teklif aldığını itiraf eden yıldız isim, “Galatasaray’dan 2 sezon önce teklif almıştım. Ama bu transfer gerçekleşmedi” yorumunda bulundu.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*