YDS başvuru dönemi başladı

EĞİTİM: YDS başvuru dönemi başladı

ÖSYM, YDS için adayların başvurularını 3-15 Şubat tarihleri arasında AİS üzerinden alacak.
2016 YDS başvuru dönemi başladı. ÖSYM, YDS için AİS’te başvuru bölümünü açtı ve YDS 2016 İlkbahar dönemi başvuru kılavuzunu da yayımladı.
Adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek.
Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) için başvuru dönemi de bugün başladı. ÖSYM, YDS için 3-15 Şubat tarihleri arasında adayların başvurularını AİS üzerinden alacak. YDS 2016 İlkbahar dönemi sınav tarihi 27 Mart 2016 ve sınavın süresi 150 dakika.
Sınav ücreti 80 TL olan YDS için merkezi kayıtlarda geçerli bir fotoğrafı olmayan adaylar istedikleri başvuru merkezine gidip YDS başvurularını gerçekleştirebilirler. Fotoğrafı olanlar ise ister aşağıdaki AİS sayfasından ister bir başvuru merkezinden YDS başvurusu yapabilirler.
ÖSYM’NİN YDS BAHAR DÖNEMİ BAŞVURU DUYURUSU
2016 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2016-YDS İlkbahar Dönemi) 27 Mart 2016 tarihinde uygulanacak.
Sınava başvurular, 03-15 Şubat 2016 tarihlerinde yapılacak olup adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra başvuru süresi içinde sınav ücretini ödeyerek başvurularını tamamlayacak. Adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek.
2016 YDS SONBAHAR DÖNEMİ SINAVI NE ZAMAN?
2016 yılının ikinci YDS sınavı 4 Eylül 2016 tarihinde yapılacak. Bu sınav için de başvurular 29 Haziran ile 18 Temmuz tarihleri arasında alınacak.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*