Sıcaklıklar birden artacak birden azalacak

AKTÜEL: Sıcaklıklar 10 derece birden artacak

Hava sıcaklığının Cuma gününden itibaren yurt genelinde azalması bekleniyor. Tahminlere göre, Cumartesi ve Pazar günü yurdun büyük kesiminde kar ya da karla karışık yağmur görülecek. Sıcaklığın 20 dereceye yaklaştığı İstanbul’da ise termometreler 5 dereceyi gösterecek.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, Cuma gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak hissedilir derecede azalması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün haftalık tahminlerine göre, Cuma günü Marmara, Ege ve Batı Karedeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Akdeniz’in batısında yağmur bekleniyor.
Tahminlere göre, Cumartesi günü ise yurdun büyük bir kesiminde kar yağışı etkili olacak. Ege ile Akdeniz’in iç kısımları, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz’in iç kesimlerinde etkili olması beklenen kar yağışının, uzun süre sürmeyeceği ifade ediliyor.

Hava sıcaklığı 10 derece azalacak
Cuma gününden itibaren yurdun soğuk hava dalgasının etkisi altına girmesi bekleniyor. İstanbul’da 20 dereceye yaklaşan sıcaklıklar, 5-7 dereceye kadar düşecek. Cumartesi günü kar yağışı beklenen Ankara’da ise, Pazar günü sıcaklıklar gece sıfırın altında 7 dereceye kadar düşebilir.

Kar yağışının etkili olması beklenen Doğu Anadolu’da ise, sıcaklıklar gündüz dahi sıfırın altında olabilir.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*