TEKNOLOJİ: Elon Musk Mars planını açıklayacak

TEKNOLOJİ: Elon Musk Mars planını açıklayacak

Tesla ve SpaceX gibi alanlarında öncü şirketlerin kurucusu olan popüler girişimci Elon Musk, bilindiği gibi uzun süredir Mars ve Mars görevleri ile ilgili açıklama yapmıyordu.
Aslında Elon Musk, bu hafta düzenlenen Hong Kong’daki StartmeupHK konferansında, Mars ile ilgili projeler ve düşünceleri ile ilgili açıklamalar yapmıştı. Söz konusu bu açıklamalar kapsamında Elon Musk, Mars’a insan göndermek için ağır roketler ve uzay gemileri ihtiyaçları ile ilgili konuşmuş ve 2025 yılında Mars’a insan gönderileceğini dile getirmişti.
Ars Technica tarafından aktarılan bir bilgiye göre ise Elon Musk, Eylül 2016 yılında düzenlenecek Uluslararası Uzay Konferansı kapsamında, önemli Mars projeleri ile ilgili somut örnekler paylaşacak.
Paylaşılacak bu Mars projesi ile ilgili henüz net bir detay erilmiş değil. Ancak öngörülere göre Elon Musk, SpaceX tarafından geliştirilen Dragon 2 ve Falcon 9 roketlerini, Mars’a insan gönderme projesi kapsamında kullanacak.
Ortaya atılan bu iddia ne derece gerçekleşecek bilinmez ancak bu tip haberler, NASA ve SpaceX’in, muhtemel bir Mars görevinde ortaklaşa çalışacağı izlenimi oluşturuyor.
NASA’nın da Mars’a insan gönderme konusunda istikrarlı olduğu düşünüldüğünde, önümüzdeki 10 yıllık süre zarfının, Uzay Bilimi için ilklere şahitlik edeceği söylenebilir.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*