Kara Kartal'ın boyu uzadı

SPOR: Kara Kartal’ın boyu uzadı

Siyah-Beyazlı yönetim, ara transferdeki Boyko, Delgado ve Marcelo hamleleriyle beraber takımın boyunu uzattı. Bu isimler, defans hattındaki diğer uzun boylu futbolculara eklenince Kartal, özellikle savunmadaki hava toplarında rakip forvetlerin korkulu rüyası olacak.
Başkan Fikret Orman yönetiminde son dönemde özellikle transfer konusunda başarılı işlere imza atan Siyah-Beyazlılar, yeni takviyeleriyle beraber takımın çıtasını yükseltti. Son olarak ara transferde Ukrayna ekibi Dnipro’dan Denys Boyko, İspanya La Liga temsilcisi Getafe’den Alexis Delgado ve Almanya Bundesliga takımı Hannover’den Marcelo’ya Siyah-Beyazlı formayı giydiren yönetim, Kartal’ın yıllardır yaşadığı önemli bir eksikliğe de bu hamlelerle noktayı koydu.
Son dönemde özellikle duran top pozisyonlarında kalesinde gol gören Kara Kartal, yeni transferler ile takıma geçen sezonda kazandırılan Dusko Tosic ve Luiz Rhodolfo’ya ek olarak savunmanın kilit ismi Ersan Gülüm’le beraber ekibin boyunu uzattı. Bu hamleyle beraber ekibin savunma direncini ve kabiliyetini artırmayı hedefleyen Başkan Orman ve kurmayları, uzun boylarına ek olarak hızlı isimlerle anlaşarak bu doğrultuda takımın geri bölgesini sağlama aldı.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*