Numan Kurtulmuş: "Kendi kişisel görüşüdür"

SİYASET: Numan Kurtulmuş: “Kendi kişisel görüşüdür”

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.
Sözlerine şehitleri anarak başlayan Kurtulmuş, özetle şunları söyledi:
İnsan kaçakçılığı konusunda da Bakanlar Kurulu’nda değerlendirmeler yapıldı. Eylem planı hazırlığı var. Koordinasyonu sağlamak üzere Jandarma, Sahil Güvenlik, Emniyet, ilgili birimlerin idari birim, belediyelerin koordinasyonunun sağlanacağı bir takım eylemler olacak. Sahil güvenlik de kapasite artırımı gidilecek. Emniyet içinde kaçakçılık birimi altında değil, ayrı bir birim olarak da insan kaçakçılığı birimi kurulacak.
(Terörle mücadele eylem planı) Cuma günü Mardin’de yapılacak ziyaret sırasında Başbakanımız eylem planını teferruatlı olarak halkımızla paylaşacak. Kısa süre içerisinde hem terörü bitireceğiz, yani parantezi kapatacağız hem de bu süre içerisinde halkımızın zararlarını telafi edebilecek hızlı bir restorasyon sürecini yapacağız.
(Eski Başbakan Yardımcısı Arınç’ın çözüm süreci ve yürüyen bazı soruşturmalara ilişkin değerlendirmeleri ve buna yönelik tepkilerin sorulması üzerine) Arınç, tamamen kendi kişisel görüşlerini ortaya koymuştur. Dolayısıyla bu kişisel görüşlere karşı söyleyecek bir şeyimiz yoktur. Kendi kişisel görüşleridir. Takdir kamuoyunundur.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*