Diyarbakır Sur'da 3 şehit

AKTÜEL: Diyarbakır Sur’da 3 şehit

Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklaması şöyle: Diyarbakır Sur’da bu sabah çıkan çatışmada 1 asker ile 1 polis şehit olmuştu. Saldırıda yaralanan 1 asker daha şehit oldu.
Operasyonlar sırasında terör örgütü mensuplarının silahlı saldırısı sonucu yaralanarak Diyarbakır Asker Hastanesi’nde tedavi altına alınan bir asker müdahaleye rağmen şehit oldu. Teröristlerin saldırısında 2 asker şehit olmuş, 1 asker ile 2 polis memuru da yaralanmıştı.
Genelkurmay böyle duyurdu:
01 Şubat 2016 tarihinde Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu üç kahraman silah arkadaşımız ve iki kahraman polisimiz ağır şekilde yaralanmışlardır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen iki silah arkadaşımız kurtarılamayarak saat 09:07’de şehit olmuşlardır.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza ve Emniyet Teşkilatımızın kahraman mensuplarına acil şifalar temenni ediyoruz.
Diyarbakır’ın Sur İlçesinde sabah saatlerinde başlayan şiddetli çatışma bazı noktalarda devam ediyor. Sabah 2 güvenlik görevlisinin şehit olduğu, 3 güvenlik görevlisinin yaralandığı çatışmadan sonra, 3 asker ve 1 polis memurun daha yaralandığı belirtildi. 4 yaralı hastanede tedavi altına alındı.
Bu sabah şehit olan askerlerden 1’inin teğmen olduğu öğrenilirken; sabah saatlerinde başlayan operasyonlarda yaralı güvenlik görevlisi sayısının da 4’ü asker, 3’ü polis olmak üzere 7’ye yükseldiği belirtildi. Sur’daki yoğun çatışma nedeniyle Gazi caddesine sivillerin giriş çıkışlarına izin verilmedi.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*